[ deedee5 @ 15.05.2014. 12:22 ] @
Vrisnuo mi punjač za tel. pa ga par dana punim na USB od računara. Svaki put napuni na 100% ali takva baterija izdrži pola dana. Vreme za novu bateriju ili ne može da se dobro napuni ovako? Telefon je Samsung mini 2.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 15.05.2014. 12:27 ] @
Ako kaže da se napunio do 100%, onda se napunio dovoljno. Verovatno je baterija odslužila svoje. Doduše, probaj i sa tuđim punjačem, da vidiš postoji li neka razlika.
[ 3way @ 15.05.2014. 12:35 ] @
Probaj i sa nekim od onih programa za kalibrisanje baterije...cini mi se da je meni pomoglo...
[ deedee5 @ 15.05.2014. 12:50 ] @
Isprobaću... Nisam nešto bio obraćao pažnju ali danas vidim da to tako više ne ide :) Hvala!
[ ubuntuandxp @ 15.05.2014. 17:55 ] @
moze se puniti preko usb jedino sto punjenje traje duze
[ gilopile @ 15.05.2014. 18:15 ] @
Zavisi i od kvaliteta i duzine USB kabla. Neka moja iskustva su da sa najgorim kineskim kablom duze traje punjenje nego sa originalnim kablom koji se dobije uz fon. Ako je tanak i dugacak, slabije i puni, a i kad se, kobajagi napuni, traje upola krace baterija.

Nije mi bas jasno zasto je to tako. 5V sa USB-a moze i motor za polevanje da pokrene, a ne moze obican fon da napuni :D

Da ne ugradjuju osigurace na svakom USB portu, verujte mi, bilo bi pozara na svakom cosku...

[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 15.05.2014. 18:45 ] @
Citat:
gilopile:a i kad se, kobajagi napuni, traje upola krace baterija.


Ovo je kao kada bi rekao da ako napuniš flašu od 1l na česmi sa slabijim pritiskom mnogo brže je popiješ iz te flaše. Stvar je u subjektivnom utisku, ništa više.
[ gilopile @ 15.05.2014. 19:09 ] @
Ma jok. Kao sto sam rekao, nije mi bas jasno zasto je to tako. Recimo, fon napunim sa punjacem, em punjeje traje krace, em primetno duze drzi baterija. Ako napunim preko sugavog USB kabla, punjenje traje duplo duze, a kad se napuni, umesto 2 i po dana baterija se isprazni za dan. Sigurno nisam jedini kome se ovo desava...

Te baterije, struja, vreme punjenja i indikator napunjenosti su enigma ziva.
[ bachi @ 15.05.2014. 19:30 ] @
Da, tako je i kod mene. Punjač napuni za manje od 1h praznu bateruju do kraja, preko usba treba oko 3 sata, a preko usba doooosta manje drži.
[ S A J A @ 16.05.2014. 08:46 ] @
Mislim da je u pitanju snaga. USB puni sa 0.5A (mislim) a punjači za telefone (ove novije) idu oko 1A. Probaj da skroz isključiš telefon dok ga puniš, to bi trebalo da mu pomogne.
[ deedee5 @ 19.05.2014. 14:17 ] @
Pazario punjač i sve je opet u normali, baterija je u redu... Probao da punim na USB sa ugašenim telefonom i rezultati su puno bolji...