[ miskec87 @ 21.05.2014. 00:31 ] @
Pozdrav drugari, ja sam Miloš iz Niša.

Molim vas da mi pomognete, prilični sam laik, a i ono što se znalo zaboravilo se, kad se sa tim ne radi svakodnevno, u vezi umrežavanja.

Problem je sledeći. Imam Telekomov ADSL i IPTV instaliran na LCD TV-u na drugom spratu kuće (Telekom Huawei adsl modem i oprema za iptv) i sve to funkcioniše super. Međutim, imam i LCD TV u prizemlju, ali do njega nema ni telefonske ni LAN instalacije za dodatni modem i/ili STB, tako da nikako ne mogu da instaliram dodatni IPTV STB i na njemu, a ne bih razvlačio kablove jer bi trebalo bušiti dve ploče i štemovati zidove.
Kupio sam dva TP WR841ND rutera sa WDS funkcijom za međusobnu bežičnu komunikaciju u bridge modu i dodatno četiri jače antene od 8dbi pošto su standardne od 5dbi, jer bih želeo kvalitetniji i što širi signal. Želim da prvi ruter stavim kod prvog televizora na spratu (tu imam telefonski priključak) i da na njemu imam i IPTV i wireless internet i da drugi ruter koji bi bio u prizemlju povežem na prvi ruter pošto mogu da komuniciraju bežično i da na njemu kao i na prvom imam IPTV za dodatni STB i wireless internet, tj. da proširim wireless opseg prvog rutera... Potrebni su mi kompletna pomoć i saveti oko povezivanja opreme, šta sa čim povezati i softverskog podešavanja. Svaka pomoć je dobrodošla.

Hvala unapred !