[ Jing Jang @ 24.05.2014. 09:41 ] @
Na Internetu se pojavio Microsoftov interni dokument koji navodno otkriva kada će Windows 9 i Office 2015 ugledati svjetlo dana
http://www.bug.hr/vijesti/proc...izlaska-windowsa-9/132939.aspx
[ CakNoris @ 06.06.2014. 09:16 ] @
25% korisnika i dalje koristi XP i Office 2003.
Ne znam nikoga ko ima instaliran Windows 8.1 sa Office 2013
Toliko o tome koliko nekog zanima ova vest.
[ KrkaCiC @ 06.06.2014. 09:17 ] @
Ja korisim Xp i office Xp
Jos uvek
[ 3way @ 06.06.2014. 09:40 ] @
Citat:
CakNoris:
25% korisnika i dalje koristi XP i Office 2003.
Ne znam nikoga ko ima instaliran Windows 8.1 sa Office 2013
Toliko o tome koliko nekog zanima ova vest.


Guglanje "Windows 9 rumors" daje 16 miliona pogodaka...
Toliko o tome koliko nekoga zanima ova vest...

A ja ne znam nikoga ko vozi Ferari, pa to ne znaci da se ljudi ne loze na Ferari....
[ valjan @ 06.06.2014. 10:29 ] @
Citat:
CakNoris:
Ne znam nikoga ko ima instaliran Windows 8.1 sa Office 2013


Hajdemo onda negde na pivo da me upoznaš ;-) To što ti ne znaš nikoga lično, nije nikakvo merilo, eto ja znam sebe i ne pričam naokolo da svi koriste ovu kombinaciju zato što je ja koristim...
[ zoran_dojkic @ 06.06.2014. 21:08 ] @
Mene zanima, već su mi dosadili i Windows 8.1 i Office 2013.
[ nissan gt-r @ 06.06.2014. 21:18 ] @
Citat:
CakNoris:
25% korisnika i dalje koristi XP i Office 2003.
Ne znam nikoga ko ima instaliran Windows 8.1 sa Office 2013
Toliko o tome koliko nekog zanima ova vest.



koristim windows 8.1 i office 2013
[ mikoni @ 06.06.2014. 23:25 ] @
I šta nam ova i slične priče govori – samo jedno, da je Microsoft izgubio koncept jer ne zna kojim pravcem dalje. Sve bolji i kompletniji software zasnovan na linux-u ( Calex se sigurno slaže sa ovim ), i možda mnogo važnije da novim OS ne mogu ’pariraju’ potrebama i mogučnostima hardware-a ( provalija se sve više širi i produbljuje ), doveli su MS u poziciju da produkcijom novih OS ne uspeva da prevaziđe i reši ispoljene slabosti i probleme prethodnih. Vistom su pokušali da ’poboljšaju’ XP, napravili su najveći promašaj koji je Win 7 delimično delimično ublažen jer je koristeći mogućnosti hardware-a poboljšana grafika i skoro ništa više za ozbiljnije korisnike ( one kojima računar ne služi samo za igrice ). Sa Win 8.1 su to, bar vizelno, pokvarili ali, čini mi se u značajnijoj meri dodali ’gas’ ( čitaj: ubrzali ). Sve u svemu, ne motivišu me, čak ni pričom o opadanju sigursnoti, da počnem da razmišljam a kamo li da potpuno napustim Win XP – ima tu i sentimenta.
Sa druge strane, naviknuti na ogroman profit i nespremnost da obaranjem cena, sve teže pokrivaju ogromne troškove a deoničari jure li jure. I eto nam Win 9 a 8.1 se nije ni zavrtela, ni kod ’leganih’ korisnika a o ostalima ( naročiti poslovnim u uslovima sveopšte krize ) da ne govorim.
Možda će većima biti antiprotivna prethodno napisanom, ali da bi morali da imaju uverljive argumente u pokušaju da afirmišu takav razvoj događaja, odnosno da opravdaju hiperprodukciju OS za manje od 5 godina 4, što je mnogo mnogo je i od MS ). I još nešto, stari forumaši se sećaju nekada važečeg pravila da svako nova verzija koja počinje celim brojem ( npr. Win 7, 8, 8.1 ili 9 ) po pravilu donosi znalajne promene ( bilo koncepcijski, ili po mogućnostima ) a one između isključivo tehnička doterivanja sa po nekom ’smicalicom’ da moraš da je kupiš.
Svakako je duži post i može se karakterisarti kao pokušaj maltretiranja, ali namera mi je da se iz ovoga pokrene šira i temeljna debata – potencijali i potrebe su lako uočljivi.



[ crnilabrador @ 07.06.2014. 01:29 ] @
@mikoni, sve si u pravu. Jel znas kolko referentu za kredite u banci treba windows 8.1 i office 2013. I metro tema. I slatkis za oci. Kad dodje zemljoradnik koji smrdi na beli luk i domacu rakiju. Gube vazduh i gube smisao kad im osnovno podesavanje nije na dva klika. Ocu da gubim vreme sa njima zabole me.


Citat:
3way:A ja ne znam nikoga ko vozi Ferari, pa to ne znaci da se ljudi ne loze na Ferari....


I ja gledam slike manekenki, a nijedna ne pije kafu gola sa mnom.