[ Stankosava88 @ 24.05.2014. 17:32 ] @
Kako sam naslov kaze zanima me sta sve treba uraditi da bi poceo da radis kao taksista, u R.Srpskoj, sem vozila koji ispunjava uslove za to.
[ mr. ako @ 24.05.2014. 22:17 ] @
Treba ti radio stanica; Treba da polozis ispit za taksistu (poznavanje grada), kada dobijes dozvolu, pridruzis se nekom taxi udruzenju ciji uslovi ti odgovaraju. Naravno, moraces i ti da ispunis neke kriterijume, mozda tip vozila, starost, itd. Ako taxi udruzenje ima svoja vozila, onda ces placati dnevno iznajmljivanje.

E sad, udruzenja cesto primaju i bez polozenog ispita, neka primaju i na rec da ces poloziti za par meseci, a ispit moze da se sredi i na crno, itd. Sve zavisi koliko ti zelis legalno da radis, kakvom udruzenju zelis da se prikljucis, i kakvo je to udruzenje koje te prima. Sve zavisi od grada do grada i udruzenja do udruzenja.

[ Stankosava88 @ 24.05.2014. 23:34 ] @
Najvise me zanima koje kvalifikacije moram da imam i koje su novcane obaveze, mimo toga sto se mora imati auto sa euro 3 motorom...
[ mr. ako @ 25.05.2014. 02:05 ] @
Rekoh ti gore, a od skole ne moras imati ni osnovnu zavrsenu. :)
Placanje je fixno za ulazak u udruzenje sa sopstenim kolima (kasnije ide mesecna clanarina), a dnevno placanje za udruzenja koja imaju svoja kola. Opet kazem, sve zavisi od udruzenja do udruzenja i grada.