[ M@aniJ@k @ 20.12.2001. 22:45 ] @
E ovako imam malecna pitanja ali za profesionalce

1) Kakvu ulogu ima linux u lanu svi kazu da je dobar za mrezu a sta to znaci

2) Imam igraonicu u KG koristim win'98 K4HVD i mreza mi se ponekad vidi a ponekad ne iz networking neib... ali kada se igra igra ono sve vidi problem je sto u tome kada mi treba mreza iz wina da neshto iskopiram ono se ne vidi pomagajte
[ B o j a n @ 20.12.2001. 22:56 ] @
>> 1) Kakvu ulogu ima linux u lanu svi kazu da je dobar za mrezu a sta to znaci

Ima onu ulogu koju mu ti zadas. Moze da bude server za razne servise, a moze i da bude igracki terminal. A koliko ce da bude 'dobar' zavisi opet od tebe samoga ...

A za ovo drugo pitanje, ubi' me ako sam nesto razumeo l;(

[ Ivand @ 21.12.2001. 00:22 ] @
to je cest problem na win95/88/me
jednostavno se zaglupi i nece da radi

resenje start > find > computer.... > pa ime racunara u mrezi i onda ga nadje
[ misk0 @ 26.12.2001. 00:24 ] @
u sustini izostavi sve nepotrebne protokole. Uglavnom sve igrice zahtjevaju TCP/IP protokola tako da je najbolje da njega samog ostavis i da sve ostale removas. Takodje provjeri jesu li drajveri za mrezne kartice originalni a ne one koji windows preporucuje.
[ stinger @ 04.01.2002. 10:44 ] @
Linux moze da ti pomogne u mnogim stvarima koje tebi mogu da trebaju, a u vezi konkretnog pitanja, mozes da iskoristis da ti linux bude kao gateway ako ti igraonica ima izlaz na internet, i da preko njega svi racunari izlaze na internet preko jedne ip adrese koju ti bude dodelio ISP. A i mozes na njemu da dizes dedicated servere koji ce mnogo bolje i brze da rade nego na win masinama.