[ apman @ 25.05.2014. 10:23 ] @
Problem mi je sledeci:

Matična ploča D945GCLF2 i TV karta 2000xp
Instaliran je windows 7.


1. Youtube fajlovi seckaju-koče pri prikazivanju. (ako se puste u manjoj rezoluciji rade bolje)

2. TV karta radi al se ne čuje zvuk

Tv karta ima SPDIF izlaz koji bi trebao da povežem sa maticnom pločom,
ali je na tv karti konektor sa 4 pina od kojih se koriste 3,
a na ploči je konektor sa 3 pina. Naravno kabl koji je došao sa TV kartom ima konektore sa 4 pina sa obe strane. (koriste se samo 3)


Zbog toga sam izvadio pinove iz konektora na strani koja ide ka ploči i ubo jedan po jedan u ploču, ali zvuk i dalje ne radi.
Inače se zvuk normalno čuje kada se pusti nešto na računaru, ali se ne čuje zvuk sa TV karte iako normalno radi slika
i prebacivanje kanala...

Predpostavljam da je problem u pinout-u pošto ne znam koji pin sa TV karte je odgovarajući onome na ploči.
Za ploču sam našao uputstvo i tamo piše da je:

1. Vcc
2. S/PDIF out
3. Ground.

ali ne mogu da nađem pinout za TV kartu.

Pozz
[ Miroslav Cvejić @ 25.05.2014. 10:32 ] @
Da li si siguran da je izlaz iz te TV karte spdif?

koliko se ja sećam to je občan analogni izlaz koji se kačio na CD/AUX ulaze na zvučnoj karti.
[ apman @ 25.05.2014. 14:24 ] @
Jedini izlaz sa Tv karte TV2000 XP Global po uputstvu koje sam dobio je sa same kartice,
tj unutar kucista. I za njega pise audio out (4-pinski izlaz na TV karti ali kablic koji ide sa njime je 3-pinski)

Za sve ostale pise da su ulazi u karticu i oni se vide i mogu prikljuciti sa zadnje strane (bez otvaranja kucista)

1 cable TV or antena
2 Fm antena
3 Remote control
4 Motherboard/Sond card Line in Conector (Blue), AV line in

Ovo poslednje je jedan kabl ide u TV kartu koji se grana na vise njih...


A koja je fora sa youtube? Da li sam komp ima premalo RAM-a 2GB?



[ Miroslav Cvejić @ 25.05.2014. 14:25 ] @
Da, to je analogni audio izlaz i kači se na AUX ili CD IN na zvučnoj karti (matičnoj ploči).

Što se youtube tiče, imaš li poslednji Adobe flash i sveže drajvere za grafičku kartu?