[ Dzi90 @ 28.05.2014. 00:36 ] @
Pozdrav svima!

Kao i svaki dobar student, odlazem pa odlazem i na kraju godinu dana odlozim diplomski.

Ukratko, treba da kreiram bazu podataka koja ce da radi kao studentska sluzba (bez dugih redova).

Uradio sam do kraja i zavrsio bazu, ali profesorica mi stalno tvrdi da nesto ne valja, a baza radi bez problema. Jesam ja malo preterao sa tabelama i kljucevima i verovatno kada bi se implementirala u veci sistem, srusila bi se baza.

Ako ima neko voljan da je pogleda i ako moze nekako da mi pomogne, bio bi veoma zahvalan. Ja sam, zbog posla, zanemario godinu dana i toliko zardjao da ne znam ni gde da pocnem sa popravljanjem. Mislim da moram iz pocetka da je radim, ali se nadam da mi ima spasa i da ne moram :)

Ako ima neko voljan:

Ostavite mi poruku ili ovde ili na email [email protected] pa mogu da vam posaljem bazu (posto mi baza zauzima 2mb i ne mogu da je dodam ovde).

Hvala unapred!
[ captPicard @ 28.05.2014. 11:26 ] @
Uploadaj negdje i onda pusti ovdje link.
Studentska služba je inače jako jako jako zahtjevan zadatak. Prvo treba JAKO dobro poznavati način rada službe i sve probleme i posebnosti koje se događaju da bi se uopće mogla početi dizajnirati baza. Ako ti je baza "gotova" a pogriješio si odmah negdje u početku to če se jako teško ispraviti i vrlo vjerojatno je bolje početi od nule.
Mislim čak da ima na forumu tema gdje se pričalo o studentskoj službi, potroši malo vremena na tražilicu
[ Dzi90 @ 28.05.2014. 12:09 ] @
Joj znao sam da ce da mi uvali neku tezu temu :) a nisam razmisljao jer mi je sve to bilo lagano dok sam se bavio time.

Trazio sam po forumima sinoc neko vreme i nisam uspeo da nadjem ista.

Evo moje baze - videces da nije nesto komplikovano jer nisam morao da pokrijem bas sve kako posluje studentska sluzba nego neke osnovne stvari :)

Ja se nadam da necu morati iz pocetka, jer iskreno vise ne znam ni gde da pocnem :)

http://speedy.sh/2aaAC/Goran-Stupar-Diplomski.accdb
[ captPicard @ 28.05.2014. 13:12 ] @
Imaš negdje opis zadatka koji se od tebe traži? Jer ovo izgleda malo prejednostavno.

Da li svi predmeti mogu ići u svaki smjer?
Da li svaki profesor predaje svaki predmet?
Da li student smije polagati npr. Fiziku 2 ako nije položio Fiziku 1?
Koliko puta smije student izaći na jedan ispit?
Gdje piše godina studiranja?
Zapisnik mi je isto dosta nedorađen u više stvari. Da li se jedan predmet može polagati samo jednom u npr. Septembru?
Fale ti ograničenja kog unosa, npr. mogu unijeti ocjenu 5568.
Tek sada vidim, čemu točno služi student i student_1 tablica?
Čemu ID_Studenta i ID_Brojindeksa u tabeli Zapisnik?

Ima sigurno još dosta toga, to je ovako na brzinu šta sam primjetio.
[ Dzi90 @ 28.05.2014. 14:28 ] @
Imaš negdje opis zadatka koji se od tebe traži? Jer ovo izgleda malo prejednostavno. - Tema će biti Kreiranje zapisnika za ispit i evidentiranje ocene studenata Sto znaci da nije bas studentska sluzba ali nesto slicno i jednostavnije

Da li svi predmeti mogu ići u svaki smjer? - postoji 3 smera - Informatika, Menadzment, Medije - ali ja sam uglavnom sam izlistao par predmeta - ne mora da se ispuni do kraja, samo da ima par primera da vide da baza funkcionise

Da li svaki profesor predaje svaki predmet? - isto kao gore navedeno

Da li student smije polagati npr. Fiziku 2 ako nije položio Fiziku 1? - u ovom slucaju nije bitno

Koliko puta smije student izaći na jedan ispit? - koliko hoce puta ali u ovom slucaju nije bitno

Gdje piše godina studiranja? - mislim da u ovom slucaju takodje nije bitno a i to nisam ubacio

Zapisnik mi je isto dosta nedorađen u više stvari. Da li se jedan predmet može polagati samo jednom u npr. Septembru? U ovom slucaju nije potrebno - ovako nesto treba da izgleda, najjednostavnije a da funkcionise

Fale ti ograničenja kog unosa, npr. mogu unijeti ocjenu 5568. - Hvala, to sam izgleda zaboravio da izmenim.

Tek sada vidim, čemu točno služi student i student_1 tablica? - Jel mi verujes da i ja vise ne znam, povezivao sam sve i svasta da bi mi na kraju izbacilo podatke koje sam zeleo, npr tu sam hteo da se izvlace podaci o studentu, broj indeksa i ime i prezime (znam da sam mogao preko jednog kljuca ali sam toliko zbrkao...)

Čemu ID_Studenta i ID_Brojindeksa u tabeli Zapisnik? - Da se izvuku podaci o studentu, ime prezime, zajedno sa JMBG i broj indeksa


Kao sto si video, veoma je jednostavan zadatak. Nije onako studentska sluzba kao sto si zamislio na pocetku. Samo jednostavno nesto - zapisnik jedan o ispitiima i ocenama studenta gde sam ja hteo da se vidi ime prezime broj indeksa jmbg i adresa stanovanja studenta, ime prezime profesora i predmet kao i ocena. i da se to sve izvuce na jedan zapisnik. Samo sto sam ja iskomplikovao toliko da baza "radi" ali ne onako kako je to profesorica zamislila kada mi je zadala gore navedenu temu "Kreiranje zapisnika za ispit i evidentiranje ocene studenata"

I da dodam - Baza ne mora da bude ispunjena, samo da ima mogucnost azuriranja - bitno je samo da bude jedan podataka preko kojeg moze da se pokaze baza - a drugi ovaj sto ja imam gde sam iskucao jjfdj to sam samo pokazivao da baza ima mogucnost azuriranja - odnosno dodavanja novih podataka.

[Ovu poruku je menjao Dzi90 dana 28.05.2014. u 15:42 GMT+1]
[ biske86 @ 31.05.2014. 01:35 ] @
Ja sam radio master rad informacioni sistem studentske službe i mogu ti reći da je užasno komplikovano. Baš sam puno vremena izgubio da to napravim. Baza je na kraju imala oko 100 tabela.
Ako ti treba neka konkretna pomoć javi se.