[ antraks @ 31.05.2014. 14:19 ] @
Imam samsung galaxy s2. I na njemu je custom rom. Jelly bean 4.4.2 (valjda zadnja verzija)
Da li je bolje da ostavim taj custom rom ili da vratim na fabricki??

Ako je bolje da vratim, moze li neko da opise postupak kako ide??
Ili samo proslijedi link ako vec ima ovdje na forumu.
Hvala
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 31.05.2014. 14:53 ] @
Fabrički je dolazio znatno stariji Android OS, tako da ako ti telefon ne pravi probleme i ako ti je dovoljno brz, definitivno ostavi taj.
[ antraks @ 01.06.2014. 18:07 ] @
Nemam nikakvih problema. Odlicno radi telefon. Samo mi rekose kao da je bolje da vratim na fabricki i da update-ujem taj fabricki do zadnje verzije koju podrzava.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.06.2014. 23:19 ] @
Jesu li ti rekli zašto je bolje da to uradiš?
[ bachi @ 02.06.2014. 08:01 ] @
Citat:
antraks:
Nemam nikakvih problema. Odlicno radi telefon. Samo mi rekose kao da je bolje da vratim na fabricki i da update-ujem taj fabricki do zadnje verzije koju podrzava.

Ako nešto radi lepo i nije pokvareno, nikako ga ne treba "popravljati".
[ antraks @ 02.06.2014. 16:05 ] @
Citat:
-V-O-Y-A-G-E-R-:
Jesu li ti rekli zašto je bolje da to uradiš?


Kao da ce biti brzi. Meni je i ovako zadovoljavajuci. Sve radi. Nisam nesto mnogo upucen oko androida tako da ne znam.

A i ja kontam. Kako rece covjek. Ako nesto radi i nije pokvareno ne treba dirati.
[ S A J A @ 02.06.2014. 18:36 ] @
Citat:
antraks:  Ako nesto radi i nije pokvareno ne treba dirati.


Ovo citirano ima smisla navoditi kao razlog jednino pre nego što nešto promeniš. Sad kad je već promenjeno nema razloga da vraćaš ako sve lepo radi. Bitno je da je sistem stabilan, da radi zadovoljavajuće brzo i da ne troši bateriju više nego ranije. Ukoliko je sve tako, onda nemaš razloga da vraćaš. Pogotovo što je vraćanje na stock rom prilično cimanje, koliko se sećam nije kao kod instalacije custom roma da staviš zip fajl na telefon pa pustiš flešovanje nego moraš da skidaš poseban program (mislim da se zove odin) da vezuješ telefon preko usb-a i da tako odradiš proceduru.
[ crnilabrador @ 02.06.2014. 19:41 ] @
Ma ni sa odinom nije neko cimanje, cak je i prostije, samo da se nadje odgovarajuci stock. Stvar je u tome sto je sve ispod Jelly bean-a skrs koji ne valja.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 02.06.2014. 22:16 ] @
Citat:
S A J A: Ovo citirano ima smisla navoditi kao razlog jednino pre nego što nešto promeniš.


Verovatno ga je kupio sa 4.4.2, pa je sada u pitanju prva promena za njega, tako da ima smisla to kako je rekao :)
[ antraks @ 03.06.2014. 11:47 ] @
Covjek je pogodio. Kupio sam telefon s jelly bean 4.4.2. Bio je na njemu. Fino radi, ne koci nista. Baterija drzi skoro 2 dana, malo manje. Ja bih i ostavio custom rom sto se mene tice.
Samo pitam da li bolje radi na custom rom-u ili na fabrickom androidu. Jedino sto bi dobro doslo je da ja naucim kako se skida rom i stavlja drugi. A to je vec nesto drugo.
U svakom slucaju, ja cu ostaviti ovaj custom pa neka stoji. Sto bih dirao nesto ako radi dobro. Nema potrebe.