[ Ruđevid @ 01.06.2014. 09:26 ] @
Citat:
Guzzle is a PHP HTTP client that makes it easy to work with HTTP/1.1 and takes the pain out of consuming web services.


Do nedavno sam se borio sa CURLOM i gomilom set opt parametara. Izgleda da je tome došao kraj. Biblioteka Guzzle na prvi pogled izgleda fantastično. U pozadini se i dalje koristi CURL, ali Guzzle nudi veoma dobar objektno orijentisani API, kao i dodatne opcije. Guzzle može da funkcioniše i bez CURLa, što bi moglo da bude značajno ljudima koji koriste deljene hosting planove. Planiram da koristim ovu biblioteku u novom projektu, koji će između ostalog da se bavi masovnim uvozom podataka sa drugih sajtova. Kada projekat bude bio završen javiću detaljnija iskustva sa ovom bibliotekom.
[ agvozden @ 02.06.2014. 08:05 ] @
da li mozes da trekujes i performanse uporedo, cist curl i ta biblioteka?
[ biplpl @ 03.06.2014. 14:31 ] @
Ne, jer mi nije zanimljivo, a razlika u brzini mi nije bitna u ovom projektu. Pošto se u pozadini koristi CULR, koji je pisan na jeziku C, a PHP je ovde samo omotač, ne bi trebalo da bude problema u vezi sa performansama.

P.S.

Uzeo sam novi nick jer sam banovan nakon rasprave o servisu koji bi korisniku sa ES omogućio da uveze sve svoje poruke taj novi servis.