[ goco @ 04.06.2014. 09:52 ] @
pozdrav svima odnedavno se bakcem na svom ibm t60 sa greskom

Error 0192 Embedded Security hardware tamper detected

kupio sam ga polovnog i radio je kod mene mozda pola godine bez ikakvih problema i nakon jednog normalnog gasenja i ponovnog paljenja pojavi se gore navedeno,ne dozvoljava nista dalje,ni ulazak u bios,nista
malo sam guglao i kako pisu problem u sigurnosnom cipu i cipu biosa a mozda i zamjena komplet maticne,za kojima je oskudacija,barem ovde kod mene
nakon rastavljanja,inace se bavim elektronikom,vidim da je vec i jedan i drugi cip vec skidan,dal punjen resetovan ili mjenjan,ne znam uglavnom je podizan sa maticne ploce,na ploci se ne vidi da je ista drugo dirano
klasicni reseti ne pomazu,zanima me dal je neko imao iskustvo sa ovakvim problemom i dal postoji rjesenje,putem nekakvog programa ili slicno za iscitavanje ili ponistavanje ove greske putem nekakvog programatora ili sta god vec treba
inace imam wiliemov programator koji mi sluzi za neke druge stvari kojima se bavim (tv i slicne stvari gdje su u pitanju epromi i slicno)

bio bih vrlo zahvalan ako neko ima iskustvo s tim i moguce rjesenje bez mjenjanja druge ploce

unapred hvala