[ kaoCR7 @ 05.06.2014. 07:13 ] @
Prvi put kada sam pokusao reinstalaciju xp service pack3 imao sam poruku o gresci
file ksecdd.sys caused an unexpected error (4096) at line 5091 in d:/xpsp/base/boot/setup/setup.c.
Iznerviran uzbrisem file ksecdd.sys koji sam nasao u folderu driver kao potfolderu foldera system 32.Izbrisao sam i fajlove za usb zbog kojih radim reinstal.
Tako sam unistio windows i sad plus imam poruku NTLDR is missing kad ukljucim racunar.
Kad probam reinstalaciju opet mi se javlja prva poruka.
Ljudi ima li resenje.Jedino mi pada napamer da skinem bateriju sa maticne( nikad nusam radio).
Moze li da pomogne automatied system recovery ali nzn kako da ga namestim butovanje sa cda jer je default sa diskete valjda( i
( i ovo nikad nisam radio).
Molim vas da mi pimognete.
Stvarno nzn sta da radim.
Hvala unapred.
[ I AM BORGS @ 05.06.2014. 12:20 ] @
idi u bios i tamo namjesti da ti prvi bude boot dvd device. u biosu dole imaš ispisane sve komande i kad namjestiš pritisneš f10 da bude save (zapamti). ps: neskidaj bateriju !!
[ I AM BORGS @ 05.06.2014. 12:42 ] @
dodajem! treba biti ovako : 1. -dvd 2.- hdd 3. -fdd , ako nije pod 2 hdd, onda se neće podići sistem nakon instalacije windowsa.
[ kaoCR7 @ 05.06.2014. 13:49 ] @
Ma to sam i ja znao.Najmanje 10 puta sam dizaao os.Problem je ozbiljniji.Kada ide load setap(valhda proveravamje hardvera na pocetku instalacijr) gresku prvo napisanu javi kod drajvera za ram.E tu se ne razumem sto javlja i kako da resim.
Ovo je nesto slozemijr.Ipak hvala na odgiborimaozda neko drugi zna.
[ lonelyrider_44 @ 05.06.2014. 14:12 ] @
Da li si probao neki drugi cd sa instalacijom? Nije dobra ideja da pokrećeš instalaciju sa harda, a iz prvog posta sam stekao taj utisak. Ako imaš više pločica rama, probaj da skineš neku od njih pa ponovo pokreni instalaciju, ili ih provuci pojedinačno kroz memtest.
[ kaoCR7 @ 05.06.2014. 15:42 ] @
Nemam vise rama vec samo jrdnu od 2 gb.Probao sam da joj zamenim mesto u slotu ali ne vredi.
Nisam pokretao instal sa hdd.
U soku sam jer slican problem nisam imao.
U vikendici sam pa nemam drugi instalacioni ni servisera.
Sa ovog sam instaliraao 3 pyta sigurno.
Nzn kako da ueadim memtest(valjda komp nije mogao raditi bez 100% fit rama).
Ako treba kupicu ioriginalni xp samo da sam 100% da se moze unstalirati.
Kako da ga ibstal mamicu mu...:(
tnx na odgovorima i vremenu
[ lonelyrider_44 @ 05.06.2014. 16:03 ] @
Može ram da bude neispravan, a da komp to ne prijavljuje. U tom slučaju se obično javljaju greške u toku instalacije tipa nije mogao neki od fajlova da kopira ili pročita. I ako pokreneš više puta, svaki put se žali na drugi fajl.
Reci nam koja konfiguracija je u pitanju