[ Elementarna nepogoda1 @ 06.06.2014. 09:53 ] @
Da li neko moze da mi pomogne oko ove def u winedt-u:
\begin{de}
\textbf{Regularna kriva} u $\mathbb{R}^3$ je preslikavanje $\pmb r: U\rightarrow R^3$ klase C^k,(k\geq1) tako da je $\frac{\partial r}{\partial u}=\dot{r}(u)\neq0,$ za svako u \in U. Za k=1 radi se o \emph{glatkoj krivoj}.
\end{de}

otkucam ali izbacuje mi gresku ali ne mogu da vidim gde gresim? POcetnik sam pa izvinite ako je jednostavno ali mi pravi problem nece da se LaTexuje. Hvala.
[ Sonec @ 06.06.2014. 10:03 ] @
Da ne ulazim u to sta ti znaci \begin{de}, sto prvi put vidim, greska je ta sto svaki put kad koristis matematicke formule moras da ih stavis i pod dolare $. Tako na primer bi trebalo da stoji $C^k,(k\geq1)$, kao i $u \in U$. Na primer u C^k,(k\geq1) ti problem prave ^ i \geq, sto su naredbe u LaTeX-u, pa ih zato moras staviti pod dolare. Za k=1 moze i bez dolara, ali ce tada k da bude drugacije prikazano. Bolje je i tu staviti dolare, tj. staviti pod obavezno. Takodje, kada kompajliras na dnu mozes da vidis gde se greska tacno i nalazi. Pogledaj ovaj odgovor http://tex.stackexchange.com/q...ommand-line-output/50047#50047, gde je slikovito prikazano gde se ispisuje greska.
[ Elementarna nepogoda1 @ 06.06.2014. 10:17 ] @
Hvala na pomoci. Ali pokusao sam i $ da stavim, nece izbaci mi dole da nedostaje negde $. Ako stavim jos jedan $ tj. $$ on prebaci u novi red. U prethodnom redu sam kucao definiciju jednu i poroslo je sve, cak i na primer ovo u iz U bez dolara. Pokusao sam formulu i ovde (http://www.codecogs.com/latex/eqneditor.php) da otkucam pa da je prekopiram u winEdt-u ali nece. Izvini ako smaram ali mi ne polazi za rukom :(
[ Elementarna nepogoda1 @ 06.06.2014. 10:37 ] @
Sonec pronasao sam gresku ;) Problem je bio sto mora da bude $C^{k}$. Dakle, k u viticastim zagradama, a pokazujem mi da nedostaje $. Pozdrav.
[ Sonec @ 06.06.2014. 14:50 ] @
k ne mora biti u viticastim zagradama, $C^k$ prolazi bez problema. TeX tako radi da ako stavis $C^kkk$ dobices , dok sa viticastim zagradama $C^{kkk}$ dobijas . Dakle, viticaste zagrade ti samo grupisu simbole da bi primenili na tu grupu neku komandu i njih koristis kad imas vise simbola, dok kad je jedan, kao u slucaju k, onda ne moras stavljati {,} (a vecina i ne stavlja, radi jednostavnijeg zapisa). Nesto drugo ti je predstavljalo problem. Al dobro, to je sad reseno.
[ Elementarna nepogoda1 @ 24.06.2014. 19:39 ] @
Hvala. Resio sam te probleme sa formulama :) Da li mozes da mi pomognes kako da konvertujem PDF dokument u PowerPoint ? KUcao sam formule u Tex-u pa hocu da PdF fajl predstavim kao prezentaciju u PowerPOint-u. Hvala unapred. POzdrav. ;)
[ Sonec @ 24.06.2014. 19:59 ] @
Mozes da iskoristis documentclass beamer da bi napravio prezentaciju. Iskoristis dati TeX dokument (mada savetujem da napravis novi fajl i samo prekopiras, da bi sacuvao izvornu verziju) i uz male izmene ces relativno lako napraviti prezentaciju. Evo, ovde imas jedno upustvo http://web.mit.edu/rsi/www/pdfs/beamer-tutorial.pdf ili http://en.wikibooks.org/wiki/LaTeX/Presentations (al predlazem da koristis gugl za jos neke primere i uputstva). U sustini, koristis \begin{frame} \end{frame} za pravljenje jednog slajda, i sve stavljas izmedju, pises normalno matematicke formule i slicno, nije tesko za upotrebu. Takodje, primetices da matematicke formule izgledaju malo drugacije (drugaciji im je font), a resenje za taj problem (ukoliko ti se ne svidja taj default font) mozes naci ovde http://tex.stackexchange.com/q...math-to-look-like-article-math.
[ Elementarna nepogoda1 @ 24.06.2014. 20:14 ] @
Hvala puno ;)