[ pctel @ 06.06.2014. 10:48 ] @
Potrebna mi je pomoc - kakva je procedura da bih vrsio montazu postrojenja u Crnoj Gori sa pustanjem u rad i proverom funkcionisanja? U pitanju je prekogranicni ugovor izmedju 2 registrovane firme. Pretpostavljam da bih tamo ostao 30-60 dana, ovde bih u firmi uredno popunio nalog za sluzbeno putovanje u inostranstvo, ali me zanima sta tamo, recimo udje njihova inspekcija rada, vidi da radim sa njihovim radnicima i pita me za radnu knjizicu, dozvolu boravka, radnu dozvolu i slicno. Sta treba da uradim da sve bude 100% legalno? Ne mora da bude odgovor za Crnu Goru, ako neko zna nek napise za bilo koju drzavu, da imam neku pribliznu predstavu kako to funkcionise.
[ milened @ 19.06.2014. 07:17 ] @
Za Crnu Goru vazi da moras da se prijavis u roku od 24 sata i kao turista. Sve se resava u turistickoj organizaciji a kosta 0.50 centi na dan. Ako si usao sa licnom kartom vazi 30 dana a sa pasosem 3 meseca. Kazna za neprijavljivanje 150€, ali se retko kontrolise.

[ pctel @ 19.06.2014. 09:31 ] @
Da, to znam, nego, prijavim se kao turista, a onda me inspekcija rada zatekne u radno vreme, u lokalu obucenog u radni mantil :D
Mora da tu postoji jos nesto?
[ milened @ 19.06.2014. 12:44 ] @
Imam prijatelja koji radi 5 godina u CG za jednu englesku gradjevinsku kompaniju istina kao glavni sef. Nije nikada prijavljen kao radnik, a za boravak sam zaboravio da ga pitam
[ cicko @ 29.07.2014. 06:08 ] @
Ja povremeno putujem i radim u EU (Poljska, Danska, Madjarska). Imam ugovor o konsalting uslugama sa Danskom firmom i do sada nisam nikada imao problema. Tako da mislim da je dovoljno da imas samo ugovor gde je naznaceno da "...povremeno putuje za potrebe firme i radi na testiranju i pustanju u rad nove opreme".

Pozdrav.
[ sales2 @ 15.10.2014. 11:16 ] @
ok ja bi probao