[ labicko1 @ 07.06.2014. 01:20 ] @
Pozdrav svima
Desilo se sledece, kop se jednostavno ugasio dok sam nesto radio, i sada nece vise da se ukljuci. Nije nestala struja jer kompijuter do njega normalno radi i dalje. Nije u pitanju napajanje jel sve lampice na maticnoj gore. Kada pritisnem dugme za paljenje, ventilatori krenu da se okrece i opet se ugase, on onda kroz nekih 5 sekundi opet proba sam od sebe da se ukljuci pa se ciklus ponavlja.

Maticna ploca je Asus Rmapage extrime. Nisam nista cackao oko eovercloca, takodje kompijuter nije prikazivo znake prezagrevanja. Cim se to desilo otvorio sam kuciste i pipnuo hladnjake, nije to bilo neka bog zna koja temperatura.

Problem je sto imam projekat koji treba da zavrsim a ako ga odnesem u servis dobicu ga tek kroz nekoliko dana.

Dali zna neko mozda ima nesto sto mogu sam da odradim da pokusam da ga vratim u zivot.
[ gilopile @ 07.06.2014. 02:01 ] @
Tesko je reci bez detaljnog pregleda.

Ovako na slepo mislim da je maticna ploca problem. Nesto je na njoj geknulo, a vrlo lako naponska za proc. Te novije ploce tako i rade, cim negde zabode prilikom starta, one se gase i pokusaju ponovo. Pokusaj i da pocupas sve sa nje i ponovo vratis, mozda neki kontakt zeza na RAM mem, g. kartici i sl. Ako ne pomogne, moras u servis, jbg.
[ KrkaCiC @ 07.06.2014. 02:10 ] @
Smem da se kladim da ako izvadi procesor i pokusa da ukljuci da ce normalno da pokusa da startuje. Imam "na servisu" jedan sa istim simptomima. Krene i ugasi se,pa kroz par sekundi opet i tako u krug. I kad sam probao bez procesora konstantno vrti i radi,i cim vratim cpu ista prica. Sumnjam da je CPU ali nemam taj socket pa ne mogu da proverim
[ gilopile @ 07.06.2014. 02:40 ] @
Pa to, najverovatnije naponska za proc. Pokusaj da startujes plocu bez 4pin CPU i vidi da li ce se gasiti...
[ labicko1 @ 07.06.2014. 02:59 ] @
Taj 4 pin kabal za procesor je veoma nepristupacan, a ja nisam neki majstor za sve ovo. Probao sam clearing CMOS, i izvadio bateriju na koji minut, ali to nije dalo rezultate. Iscupao pa vratio nesto od kablova koji su bili pristupacni. Medjutim nista se nije promenilo.

Dobra stvar u svemu ovome je sto je komp jos u garanciji. Losa stvar sto meni ovaj komp treba ko lebac kako bi zavrsio projekat na vreme. Ako mi ovi iz monitora kazu dodji za nedelju dana necu znati sta da radim.

Spomenuli ste ovde "naponska za procesor" dali je to neki deo na maticnoj ploci koji moze da se zameni, ili se menja cela maticna ?
[ labicko1 @ 07.06.2014. 05:17 ] @
Sad sam procitao garantni list, gde pise da je prodavac obavezan da resi problem u 30 dana.

Kako ovo sve funkcionise, ako naprimer danas otkriju da je ploca crkla, dali se to odmah zameni ili se ceka da nova ploca stigne iz fabrike :)
[ calexx @ 07.06.2014. 08:21 ] @
Teško da će "danas" da otkriju da je crkla, osim ako se neko posebno ne zainteresuje. Obično to ide na prijavu servisu pa onda kad dođe na red pa onda testiranje i proba pa malo čekanja da se korisnik nervira ... i otprilike pretposednjeg dana daju zamenu. Naravno, ako prelemiš neki deo i slično, zaboravi na sve ovo.
Prebaci hard na drugi komp i završavaj posao, od brze popravke nema vajde.
[ labicko1 @ 07.06.2014. 09:07 ] @
Problem je sto deo posla mogu da zavrsim na drugom kompu, ali ja ovaj glavni comp koristim za rendering, u pitanju je animacija, i nema sanse da ispostujem rok bez njega. Moracu da ih dodatno motivisem da ovo zavrsim.

Citao sam dosta preko noci o ovome, kod mene gori neka Q_Led lampica pored glavnog kabla za napajanje MB, koja indicira da CPU ima problem sa strujom. Sada znam da u vecini slucaja nije sam CPU vec delovi na maticnoj koji su zaduzeni za davanje napona CPU.

Od mogucih resenja sam probao da restartujem BIOS, da ukljucim sekundarni BIOS (na maticnoj ima dugme za biranje izmedju dva BIOSa), da izvucem bateriju na nekoliko minuta, da proverim neke od kablova. Ono sto sam procitao a nisam uradio je da probam da resetujem CPU, to jest da ga izvadim i ponovo ubacim, nekima je to pomoglo. Takodje neki govore da je moguce da sama maticna dodiruje na nekom mestu kuciste gde nebi trebalo, ali ovo cisto sumnjam jel je comp bez problema radio dve godine, da je to u pitanju problem bi se pojavio ranije.

Oticicu skoro do servisa pa da vidim da ih nekako ubedim da mi pomognu.
[ jmikica @ 21.10.2014. 09:16 ] @
pozdrav svima , vidim dosta poznavaoca maticnih ploca pa ajde da i ja postavim pitanje (bar mislim da treba ovde ).
moja cerka mi je poslala comp. ACER aspire E571 sa plocom MS7326 . pri ukljucivanju se samo cuje HDD ,ventilator i na procesoru i na napajanju ,slike nema a nema ni jedan BIP.pregledom se ne primecuju naduveni elektroliti ,vadio memorije
(ocistio podnozja),zamenio procesor,probao drugo napajanje ( 500w...kobajagi) radi na drugom comp.i NISTA .
vidim ovde nekoliko poznavalaca (majstora )za m.ploce pa bih zamolio nekog da mi pomogne posto umem da letujem baratam instrumentom...itd.probah da nadjem elektricnu semu al mi nesto ne ide....zima ide pa bih se zanimao oko tog comp.-a.svi saveti i predlozi su dobrodosli.
[ Mord @ 22.10.2014. 22:28 ] @
Lepo ti sa ćerkom u šoping i rešio si problem. Inače ti servis ne gine. Otišla ploča u večna lovišta izgleda.