[ boxikg @ 07.06.2014. 08:08 ] @
Pozdrav svima. Već skoro 15 godina imam kablovski internet i modem Scientific Atlanta EPC2100. Uvek je sve funkcionisalo kako treba. U poslednje vreme sam primetio da CABLE LED indikator uopšte ne svetli tokom rada modema a pri tome mi konekcija radi bez ikakvih problema a brzina je ona koju sam platio (S paket na 12 meseci od 10 mbps). Prilikom resetovanja modema (isključenje i uključenje napajanja) svi indikatori svetle a kada dobijem IP adresu nakon toga vidim da više CABLE LED indikator ne svetli. Interesuje me da li je ovde neki kvar modema u pitanju?

Unapred hvala!!!
[ calexx @ 07.06.2014. 09:02 ] @
Verovatno jeste jer bi dioda morala da svetli, valjda se nešto šlogiralo i obrnulo joj funkciju. Ako sve radi, možda je najbolje da ostaviš kako jeste, modem nije tvoj pa ako i kada prestane, onda će da ti ga zamene za džabe. Da je u garanciji pa da se cimaš. Možeš i da ga reklamiraš pa da ti zamene ali ... ko zna kako će da radi taj drugi jer ćeš da dobiješ polovan koji je neko vratio kada je uzeo novi modem. ;) Ako rešiš da menjaš paket i uzmeš brži internet, sami će da ti zamene modem.
[ bachi @ 07.06.2014. 09:08 ] @
Meni se to dešava sa Data/Send lampicom. Isto u početku radi, posle ne.

Kako mi Internet radi kako treba, ovo me ne dotiče, tako da isto savetujem i tebi. Dok radi super, kada prestane, zovi ih da ti zamene modem.
[ boxikg @ 07.06.2014. 21:26 ] @
Danas je radilo kako treba, CABLE LED indikator je bio upaljen neprekidno do malopre. To me buni, malo radi, malo ne radi.