[ nekicneko99 @ 08.06.2014. 14:13 ] @
Ja se bavim programiranjem, i sada sam odlucio i da se pozabavim bezbednosti mreza. Skinuo sam BackTrack 5 r3 za penetration testing.

Sada sam odlucio da napravim lokaln mrezu, bez konekcije na internet (samo lokal), od 2 racunara (server i klijent) i jednog laptopa, laptop preko wifi rutera, a racunar preko kabla. Ovih dana cu nabaviti rute, ali sam vec poceo da spremam serve.


Nastao je problem kod servera. BackTrack vec ima ugradjen apache2, php i mysql server, ali meni treba asp.net za web aplikacije radjene u C# (Microsoft Visual Studio 2008, legalan). Kako podici asp.net server na linux (BackTrack)?




Hvala unapred.
[ ventura @ 08.06.2014. 14:26 ] @
Teoretski možeš. U praksi - ne možeš.

(klasična linux priča)
[ Panta_ @ 08.06.2014. 18:16 ] @
Instaliraj mod_mono. Takodje pogledaj Kali Linux projekat.
[ balavi @ 08.06.2014. 20:32 ] @
BT5 je mnogoooo star, sad je to Kali Linux

http://www.kali.org/downloads/

i javi da li si namestio Mod_Mono
[ nekicneko99 @ 09.06.2014. 19:17 ] @
Jos uvek nisam namestio, videcu danas ili sutra.

Znam da je Kali bolji, ali mi se sada ne ceka ponovo da se skine, a i poceo sam da koristim BackTrack.


P.S. Zaboravio sam da pitam da li ima neki "domen server", ili kako god da se zove.
Da ne kucam stalno ip, ne go npr pesme (za bazu podataka sa pesmama), e-dnevnik (za elektionski dnevnik), itd.
[ nekicneko99 @ 09.06.2014. 19:56 ] @
Instalirao dam mod mono, ali ne mogu da nadjem fajl za konfiguraciju /etc/apache2/mod-mono.config ne postoji.

Ne znam sta da radim?!