[ motorfrik @ 09.06.2014. 16:29 ] @
Pozz!

Imam problem u vezi gore navedenog telefona.
Telefon ne prima pozive, a kada probam nekoga nazvati, tj. pritisnem tipku za poziv ne cujem nista na slusalici i prekine poziv za 4 sekunde.
Kada pritisnem tipku na bazi i telefon i baza pocnu pistati
Takodjer kada pritisnem P na telefonu opet pocnu pistati.
Na bazi se moze izabrati tonsko ili pulsno, ali na oba je ista stvar.

Telefon nije koristen par godina, a prije nego sto je spremljen u podrum radio je bez problema.

Sumnjam da se vise ne prepoznaju a ne znam postupak prijave jer nemam upute.

[ motorfrik @ 10.06.2014. 18:10 ] @
Vidim da nitko ne odgovara.

Evo ja sam snimio što je ustvari problem: http://tinypic.com/r/2m5cpco/8
[ gilopile @ 10.06.2014. 18:32 ] @
Hmm, bas cudno. Vidim da uspostavi kontkt sa bazom...Ne znam da li ti telefoni, kada nema signala iz centrale ( mislim klasicno `tuu - tuu ), sami prekidaju vezu sa bazom, tj. iskljucuju se. A + i ne prima pozive, sto moze biti da nema signala.Tako da proveri prvo konektor, jer mozda ne idu srednje dve parice, vec krajnje. Na nekim modelima, cini mi se, idu bas tako.

Gledajuci ovaj konektor, pokusaj da nadjes sa svim pinovima/zicama, pa prespoji na pin 1 i 4, umesto 2 i 3. KAo sto rekoh, nisam bas siguran, ali probaj. A i baci oko na taj konektor u fonu i vidi da li su svi pinovi na broju, da nisu iskrivljeni, polomljeni...

A mozda je i jednostavno crko. Jako su osjetljivi na ststicki elektricitet.
[ motorfrik @ 11.06.2014. 10:09 ] @
To majstore.

Ja se tog nikada ne bih sjetio, prije bi ga rastavaio, a kada ne bi našao kvar bacio bi ga.

Spajao sam ga umjesto novoga na njegov konektor sa 2 pina u sredini i eto nije radio.

Onda sam našao u paketu gdje je on bio kabel kojim sam panasonic spajao prije, taj konektor ima 4 pina, ali spoj na utičnicu je onaj duguljasti. Pa sam morao tražiti staru utičnicu jer nova nema priključak za taj duguljasti.
Ugradio ja nju i probao telefon kada on tuu-tuu-tuu.

Još se nisam sreo sa telefonom kojeg prekida baza kada nema signala, ludi japanci...

Uglavnom sada sam vratio novu utičnicu i na ovaj rj11 sa 4 pina zalemio kabel r11 sa srednjim pinovima da može dobivati signal sa utičnice.


Još jednom puno hvala!
[ gilopile @ 11.06.2014. 10:57 ] @
Nema na cemu!

Super da si resio.

Pozz!