[ novigrad @ 10.06.2014. 07:09 ] @
Dobar dan,
Imam jedan problem u Auto Cad-u. Imam geodetski crtez jednog naselja, meni treba deo crteza (na kome sam crtao i podesio razmeru kad sam ga prebacio za stampanje u Leyeru) da ga zarotiram u Leyeru a da se crtez u Modelu ne promeni, da bi se stampalo na manjem papiru i da bi se lepse upakovalo. Znam da ima jedna komanda, nekada sam je koristio, ali je bilo davno (naravno nije rotate :) ) Hvala svima na pomoci.
[ seriousm @ 10.06.2014. 11:34 ] @
mvsetup
[ novigrad @ 10.06.2014. 12:12 ] @
Ok. Hvala. Moze li malo jasnije, zadam komandu i skeniram... ali mi se nista ne desava
[ seriousm @ 15.06.2014. 22:19 ] @
Zaboravio sam bio na ovu temu.
Komandu sam koristio nekad davno, vec dugo vremena ne koristim autocad ali sam onda napravio copy-paste objasnjenja komande (iz help-a vjerovatno) na poseban pdf jer ju je bilo malo teze zapamtiti. Evo copy-paste iz tog pdf-a:

Rotate Views in Layout Viewports
To rotate a layout view using MVSETUP
On a layout, enter mvsetup at the Command prompt.
Enter a (Align).
Enter r (Rotate) to rotate the view to a specified angle or with two points.
If multiple viewports are available on the layout, click the viewport with the view that you want to rotate.
Specify a base point for the rotation.
Specify the rotation angle or specify a second point to determine the angle of rotation.
The entire view rotates within the viewport.
To restore the previous UCS, enter ucs and then p (Previous).
[ aspitanis @ 06.07.2014. 00:17 ] @
"...naravno nije rotate :)..."

Ustvari, jeste Rotate :o))) - počevši od AutoCAD 2013
[ semendrian @ 18.12.2014. 06:17 ] @
U komandnoj liniji se ukuva dv, udje se u layer, oznaci se , TW, zarotira, Close.
Ova komanda ne radi u LT verziji