[ dzonizec @ 10.06.2014. 23:38 ] @
Postovanje svima...nov sam na sajtu,pa se ne snalazim najbolje sa forumima...trebala bi mi pomoc oko prijema tv signala. Ovo me interesuje za tv koji imam u selu. Znaci,problem je u tome sto u selu provodim maksimalno 30 dana u godini,a ponekad se desi neka vazna utakmica ili neki mec koji bi da gledam,a ja od kanala imam samo prvi,drugi program,malo slabiji prijem za tv prva,i pink sa dosta snega. U stvari,najveci problem mi je sto mi se ne isplati da kupim,npr total tv,i platim samo za osnovnu pretplatu godisnje 10000din,bez opreme i ugradnje,a provedem u selu samo mesec dana. Pa me interesuje,sta mi je najbolje ciniti? Da li neka antena sa pojacivacem ili satelitska sa nekim karticama ili..? Najvise me interesuju domaci kanali, uz eurosport,sport club...svaka pomoc bi dobrodosla. I mozda je vazno da napomenem da u selu nemam internet takodje. U slucaju da negde postoji slicna tema,molim vas da me uputite i ako sam pogresio gde sam postavio pitanje,usmerite me na pravi forum. Hvala na razumevanju i pomoci.
[ gilopile @ 11.06.2014. 02:08 ] @
Sve zavisi od lokacije. Vidis jednostavno koje antene komsije koriste pa uzmes i usmeris kao i oni.

Obicno zavrsava posao najjeftinija mrezasta sa pojacalom. Ako ona ne uhvati kako treba, tesko da ces dobiti bolju sliku sa bilo kojom jacom/usmerenijom.


[ veljko_svrljig @ 11.06.2014. 09:34 ] @
najbolje je da kupis dvb-t2 resiver, stavis bilo koju antenu...i zavisno gde si usmeri prema predajniku!!!

imaces 10-12 kanala, sa odlicnom digitalnom slikom....rts1, rts2, b92, prva, pink, rts hd, studiob, bellaamie, rts digital, happy...

posle odkacis resiver odneses kuci gde zivis..i gledas si i kuci digitalne kanale


javi se ako ti je potreban resiver!!
[ gilopile @ 11.06.2014. 16:46 ] @
Sto je najgore, trebace mu jos bolji prijem ako misli da gleda DVB T2. Ima da fasuje kockice samo tako ako je na nekoj udaljenijoj lokaciji od predajnika. Najbolje da proba sa tom kockastom antenom, pa ako je prijem zadovoljavajuc, onda moze i DVB da skopca. Uostalom, antena mu treba u oba slucaja...
[ dzonizec @ 11.06.2014. 17:03 ] @
Ok,hvala na odgovorima. Znaci,verovatno cu uspeti sa boljom antenom i pojacivacem da dobijem jos nekoliko kanala,digitalnih,a da li ikako mogu da dobijem kanale tipa eurosport,sport club,arena? hvala
[ gilopile @ 11.06.2014. 17:21 ] @
Posto nemas net, jedina opcija ti je preko satelita, jbg. Jedino sto znam, a da je FTA to je Eurosport 1 (deu) na 19.2E.
[ Pajica Ristic @ 11.06.2014. 17:28 ] @
za dz ne mozes dobiti strane kanale. pogledaj ponudu polaris-a, pretplata je oko 500din, u pitanju je satelitska televizija kao total tv. sto se tice dvb-t2 prijema kanala, pogledaj na sajtu jp etv kako je tvoje mesto pokriveno signalom i na koju stranu da usmeris antenu. t2 resiveri su od 40€ pa navise. imas i za 90€ koji podrzava pored t2 i s2 pa sa nekim tanjirom mozes uhvatiti jos po neki regionalni kanal koji ide preko satelita. na ove sportske zaboravi bez pretplate.
[ zilenk @ 12.06.2014. 11:18 ] @
Citat:
dzonizec:...a da li ikako mogu da dobijem kanale tipa eurosport,sport club,arena?

Tako, kako si ti zamislio - nikako.
[ dzonizec @ 12.06.2014. 11:36 ] @
Citat:
zilenk: Tako, kako si ti zamislio - nikako.

nisam ja nista zamislio,samo pitam jel postoji neki nacin,osim placanja mesecnih pretplata total tv,polaris,npr...tipa mozda mogu da kupim satelitsku antenu i da imam dostupne te kanale sa nekim karticama,a kartice kupujem onda kada mi trebaju...tako nesto...
[ veljko_svrljig @ 12.06.2014. 23:40 ] @
mozes kupiti satelitsku antenu i resiver...i da se nasteluje da gledas kao sto si rekao eurosport kanal, sport 1 i jos mnogo drugih slobodni...e sada zavisi koji resiver kupis...ako podrzava kljuceve mozes gledati jos neke kanale ORF, TNT, paket sa jos nekim sportskim kanalim....ostalo su FTA ili slobodni kanali....javi se na PM ako ti je potrebna opreama POZ