[ SpizaGenije @ 11.06.2014. 10:32 ] @
Khm... Ovako:

110kW dalekovod i ispod njega prostorija sa računarom... Koliko ovih 110kW smeta HDD-u?

I da li bi neki faradejev kavez(čić) oko kućišta računara imao efekta?
[ Horvat I @ 11.06.2014. 11:00 ] @
Kućište se već tako ponaša
[ SpizaGenije @ 11.06.2014. 11:28 ] @
Izgleda da se onda nedobro ponaša! O.o

Pada nam sistem na svaka dva - tri meseca...

Do HDD-a je... svaki put imamo po nekoliko bad sector-a... do bilo kog drugog dela HW-a nije, promenili smo mašinu i imamo isti problem... do SW takođe nije... tu je samo win 7 (jedno vreme bio XP) i aplikacija koja vrši neka merenja... nije ni do nje, ta aplikacija se vrti na još (min.) desetak mašina i godinama im nismo ni prišli, a rade ko singerica! ;)
[ Miroslav Cvejić @ 11.06.2014. 13:15 ] @
Imaš li ti dobro uzemljenje tamo?
[ SpizaGenije @ 11.06.2014. 13:43 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić: Imaš li ti dobro uzemljenje tamo?


Pretpostavljam da imam... ispod (oko) 50m temelja ide...

Ne razumem se baš dobro u te stvari, zato izvini ako grešim, u slučaju da kažeš da je to nikakvo uzemljenje! :)
[ bachi @ 11.06.2014. 14:00 ] @
Napajanje?
[ SpizaGenije @ 11.06.2014. 14:59 ] @
Citat:
bachi: Napajanje?


550W TT, čini mi se... ili neki drugi brand name...

Ne troši ni polovinu toga (MBD neka Asusova trešara, CPU Pentium 4 DualCore na 3.2, jedan HDD i jedan kuler)

Ako misliš na 220 voltnu mrežu, ni tu nema problema oko napona...
[ technotize @ 11.06.2014. 19:54 ] @
da, sto kazu sama kucista hard diskova su danas konstruisana da budu kao Faradejevi kavezi. zato danas mozes slobodno da ostavis mobilni pored hard diska, sto davno mislim da bas i nije bilo povoljno.

e sad, da li to vazi i za 110kW...

naravno jedan od predloga je da umesto magnetnih diskova probate sa jednim SSD diskom.
[ kazanovic @ 12.06.2014. 07:19 ] @
Što kaže bachi vjerovatno je do napajanja, bar u mom slučaju je većinom bio taj problem pojave bad sektora. E sad jedino da taj dalekovod nema kakav uticaj na napajanje preko 230v te da ometa normalan rad napajanja.

[Ovu poruku je menjao kazanovic dana 12.06.2014. u 08:33 GMT+1]
[ technotize @ 12.06.2014. 16:39 ] @
a ako mislite da napon kroz napajanje pravi bed sektore na disku, onda stavite jedan mali UPS neka pegla napon i sredjeno. taman ga povezete i USB-om da uradi shutdown Windowsa kada su baterije na 5% pri duzem nestanku struje.
[ SpizaGenije @ 12.06.2014. 19:25 ] @
Citat:
technotize:e sad, da li to vazi i za 110kW...

naravno jedan od predloga je da umesto magnetnih diskova probate sa jednim SSD diskom.


Izgleda da ne važi! ;)
SSD ne može, jer ima dosta upisa i brisanja, tako da ta opcija otpada...

Citat:
kazanovic: Što kaže bachi vjerovatno je do napajanja, bar u mom slučaju je većinom bio taj problem pojave bad sektora. E sad jedino da taj dalekovod nema kakav uticaj na napajanje preko 230v te da ometa normalan rad napajanja.

Jok... već sam rekao da smo zamenili mašinu i da prijavljuje isti problem.

Danas smo sklepali jedan kavez za oko kućišta, pa ću videti šta se dešava kroz neka dva - tri meseca...