[ Krsko @ 12.06.2014. 16:50 ] @
Drustvo dobio sam dva staklena zivina toplomera za 6.59 dolara. Jedan je polomljen, drugi neispravan, na vrhu lose izliveno staklo. Otvorio sam dispute, a naredna opcija je Modify, nije eskalate. Sta to znaci, mislim Modify. Da li da koristim tu opciju.
[ ademare @ 12.06.2014. 23:27 ] @
Ne. Da bi dobio opciju eskalate, prodavac mora da ti odgovori na Dispute. To je prvi uslov . Drugi je da prodje tri dana od podizanja Disputa. Znaci moraju da budu oba uslova ispunjena. Prodavac ima rok od 10 dana da odgovori, ukoliko ne odgovori onda se automatski eskalira i najverovatnije se pozitivno resava jer se racuna da je prodavac odustao.

Medjutim mnogi Prevaranti, koriste to kao kupovinu vremena pa odgovaraju tek pri kraju.

To modify je za promenu onoga sto trazis preko zalbe, kao neki pregovaracki tok pa ti modifikujes svoje zahteve, tako da to ne diraj.
[ Krsko @ 13.06.2014. 08:13 ] @
Mnofo ti hvala ademare. Mislim da bi tvoj odgovor trebalo objaviti na tih 116 stranica, jer mnogi kao ja ne znaju proceduru DISPUTE. Ja bih objavio ali ne znam kako.
[ bakara @ 13.06.2014. 11:34 ] @
Mislim da je jedno trecine teme o aliexpressu samo o otvaranju dispute, tako da je pisano vec u detalje o svemu tome...

Ono sto jos nije lose da znas je da prodavci uglavnom uvek i u zadnjem momentu i u zadnjem roku odgovaraju na dispute da bi tako maksimalno dobili na vremenu.

[ Krsko @ 13.06.2014. 13:37 ] @
Cudno: Prodavac prihvatio pitanje, Dispute zatvoren, na mom imejlu sam dobio obavestenje
da cu pare dobiti za 7-10 dana. Nije bilo eskalate. Ne znam sta da kazem. U svakom slucaju HVALA LJUDI.
[ bakara @ 13.06.2014. 14:12 ] @
Nije nista cudno, jednostavno je prodavac prihvatio da je greska do njega i vratice ti se novac.

Na taj nacin te je prodavac ispostovao da mu ne das negativan komentar.