[ GMC @ 23.03.2004. 15:40 ] @
pozdrav svima

moje pitanje je kratko i jasno:
postojili neka komanda koja ce mi samo reci koliko je nickova na kanalu ( ovo mi je potrebno jer pravim jedan program u VB-u). samo da napomenem potrebno mi je neka komnda koja je vec gotova za IRC i koja vrati samo broj korisnika a ne da ja vidim sve nickove pa da ih onda prebrojim.

hvala
[ liban0n @ 06.04.2004. 17:45 ] @
imas na vec gotovim skriptama za irc govorim o mircu opciju da ti izbaci koliko je usera na kanalu. I vidi sta radi ta skripta .. i dobit ces odgovor :)
[ broker @ 06.04.2004. 18:35 ] @
Nakacis se na IRC server i uradis /who #kanal pa ces dobiti spisak korisnika. Nesto jednostavniji prikaz daje /users #kanal
[ Srki__ @ 08.04.2004. 00:26 ] @
$nick(#,0) je komanda koja to daje broj usera na kanalu
[ Dejan Topalovic @ 08.04.2004. 02:38 ] @
@ liban0n, broker & Srki__: mIRC nije IRC, nego samo client pomoću kojeg se vrši komunikacija sa IRC serverom. Pošto on piše neki program u VB-u, pretpostavljam da mu trebaju "raw server" komande po nekom RFC-u.

Pitanje je samo na koju verziju IRC servera misliš. Da li na klasični IRC server po RFC1459 standardu ili neki drugi (ConferenceRoom, UnrealIRCd, Hybrid i td., od kojih svaki ima svoje dodatne specifikacije). Kada se odlučiš za koju vrstu servera ćeš raditi program, onda ćemo ti lakše i dati odgovor.
Ako već ne nadješ sam odgovor preko Google-a, onda se javi opet sa konkretnijim detaljima.
[ Srki__ @ 14.04.2004. 13:58 ] @
ne obratih paznju, mislio sam da pise skriptu, u VB se ne razumem
btw, kupio sam knjigu, jos ranije za visual basic, ali je krsh, opak
zanima me gde na netu da nadjem nesto za pocetnike???
[ LaMpiR @ 22.04.2004. 08:25 ] @
ja mislim da kada kucas list ispise ti sa strane koliko ima korisnika na kanalu
[ d3wil @ 22.04.2004. 19:14 ] @
u mIRC-u mozesh kad udesh na kanal da ti ispishe broj opova,voice-a i 'normalnih' tako shto cesh u remote dodati:

Code:
raw 366:*: {
  if ($me ison $2) { echo $2  $+ $timestamp Useri: Opovi:[ $+ $opnick($2,0) $+ ] Voice:[ $+ $vnick($2,0) $+ ] Normalni:[ $+ $nvnick($2,0) $+ ] Totalno:[ $+ $nick($2,0) $+ ] | halt }
  else halt
}
[ CONFIQ @ 22.04.2004. 19:49 ] @
Mislim da ne postoji komanda za to ali potrazi na google.
Inače samim ulaskom na kanal dobijaš listu nickova pa onda napiši da prati kolko uđe a kolko izađe iz kanala. Tako ti je najlakše.
[ GMC @ 22.04.2004. 21:55 ] @
ej hvala vam ljudi , rijesio sam problem sam , al u svakom slucaju zahvaljujem!