[ spuki @ 18.06.2014. 05:09 ] @
Pozdrav svima. Mozda je cudna tema i moje pitanje, ali me to zanima. Kupio sam polovan HDD i HD Sentinel kaze da ima 7 bed sektora i da su pomereni u spae area. Imao sam vec prilike sa nekoliko diskova koji su imali bed sektore, ali nisu bili pomereni u spare area, da ih uz pomoc HDD Regeneratora "popravim" i da HD Sentinel ili bilo koji od softvera koji to mogu da procitaju, mi sada kaze da nema bad sektora i da je sve ok. Medjutim kod ovog diska, HDD Regenerator je iskenirao ceo hard i nije nasao nijednu gresku, a Sentinel i dalje kaze da ih ima 7 pomerenih u spare area. Kako mog da "objasnim" disku da ponovo pocne da koristi te bed sektore, kako bi ih video HDD Regenerator i da mogu da probam regeneraciju sa njim. Nadam se da nisam bio mnogo konfuzan i da ce mi neko pomoci. E, da, hard disk je prazan, nemam nikakvih podataka na njemu, tako da moze da se formatira ili sta god treba. Jos jednom veliki pozdrav.
[ gilopile @ 18.06.2014. 05:32 ] @
Nikako bez posebnih alata/HW. Morao bi kopati po sevisnom delu diska, sto je za nas smrtnike nemoguce, jer je oprema za to jako skupa i neisplativa. Hdregenerator, kao sto znas nema sta da popravlja jer su ti losi sektori vec u separatisanoj zoni. U biti, HDD ce uvek sam prebaciti los sektor u separea zone kada ne uspe iz par puta da ga procita ( njima vise nikada neces imati pristup) . HDregenerator nastupa tek onda kada se ta zona predvidjena za lose sektore napuni, sto zavisi od samog diska do diska kolika ce ta zona biti, pa i kad se radi o identicnom modelu diska zona za to `skladiste` nije istog kapaciteta. Mislim da proizvodjac, pa ni Sv. Petar ne zna koliko je to.

HDD kada ne radi nista par sati, on sam zapocinje svoj interni test, pa i tako moze da premesti necitke sektore. Vrlo zeznuta naprava :)

U biti nemas razloga za brigu ako se taj broj ne povecava iz dana u dan. AKo ostane na tome duze vreme, HDD je ispravan, pogotovo ako se radi o disku veceg kapaciteta, recimo od 750GB-2TB, 7 losih sektora nije mnogo.
[ spuki @ 19.06.2014. 02:10 ] @
Dragane hvala Vam puno na detaljnom odgovoru. Upravo sam to hteo da znam. Guglao sam kao nenormalan i nalazio gomilu podataka koje sam vec znao, a kad sam ovde postavio pitanje, kucao sam ga 10 minuta da probam da objasnim sta me zapravo zanima. Drago mi je da ste se javili i odgovorili ne na jedno nego i na neka podpitanja koje sam imao da postavim. Hvala Vam puno jos jednom i svako dobro.
[ anon142305 @ 19.06.2014. 12:35 ] @
Citat:
spuki:
Dragane hvala Vam puno na detaljnom odgovoru.
Drago mi je da ste se javili i odgovorili ne na jedno nego i na neka podpitanja koje sam imao da postavim.


Clan gilopile ima jako kvalitetne postove i ja bih ga predlozio za moderatora.
[ bachi @ 19.06.2014. 13:41 ] @
Neeeeeeee, naleteće kad tad Nebojši na penal i napustiće forum, bolje da ostane ovako. :D
[ ranikolahdd @ 20.06.2014. 09:24 ] @
Jedino niko nije pitao zasto bi vracao te sektore?

[Ovu poruku je menjao ranikolahdd dana 20.06.2014. u 10:36 GMT+1]