[ itf @ 18.06.2014. 18:59 ] @
Baš sam napravio upgrade sa XE2 na C++ Builder XE6 pa pokušavam neke od starih aplikacija compilirati za x64 platformu. Međutim, dosta tih mojih aplikacija koristi MS Access 2003 (mdb) baze jer mi je s njima bilo najjednostavnije (JET 4.0 je svugdje bio prisutan). Ali sada kada tu istu aplikaciju pokrenem kao native 64 bitnu ne može pronaći driver tj. JET 4.0. Malo sam istraživao i vidim da JET 4.0 ne postoji u 64 bitnoj verziji i tu je sad problem...

Ukratko, je li se može uopće ikako natjerati native 64 bitnu aplikaciju da komunicira s Access bazom (mdb) preko ADO? Da li možda je to moguće s .accdb bazom? Ili općenito, da li postoji neka druga file-based baza poput Access-a s kojom ovih problema nema tj. da se na nju uredno mogu spojiti bez obzira da li je riječ o 32 ili 64 bit aplikaciji? Ovo mi je pogotovo važno zbog budućih projekata koje planiram compilirati i za 64 bita, a ako MS Access tu ne može onda možda može nešto drugo?
[ itf @ 19.06.2014. 16:32 ] @
Otkrio sam rješenje pa evo ako će nekome trebati; Da bi se mdb bazu moglo koristiti iz native 64 bitne aplikacije mora se instalirati Access Database Engine 2010 (x64) na klijent računalu. Isto tako, umjesto OLE JET 4.0 providera u connection stringu treba postaviti Microsoft.ACE.OLEDB.12.0. Npr.

Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=database1.mdb;Persist Security Info=False