[ sismis222 @ 22.06.2014. 11:46 ] @
pomagajte ko boga vas molim sj...o sam nesto i sad nece tastatura da mi radi i daj boze da ostne na tome,jer kad dignem sistem samo izbacuje neka upozorenja...da predjem na stvar
jutros skinem neki program koji kao sam nalazi i instalira,nadogradjuje drajvere
skinem skeniram,instaliram prvo za zvuk,to je proslo sve ok...kasnije kliknem download na neke intelove drajvere nemam pojma cemu sluze,pola sata je to vitlalo,instaliralo a nista nije instaliralo da bi mi od jednom izbacilo plav ekran sa slovima i brojevima....ae reko to tako treba,drajveri instalirani pa sad ide restart,kad ono sipak,kad dodje do onog gde treba da pise welcome meni sve crno,posle 3,4 sek ponovo se restartuje i tako 100 puta
iscupam kablic od tastature i napokon dignem sistem,ali cim ukopcam tastaraturu opep izbaci plavi ekran i restartuje se po 100 puta


stvarno nznm sta sam pokusao da instaliram uglavnom nesto sam sj...o sad ni jednu tastaturu ne mogu da prkacim u usb portove
mogu samo ovu obicnu okruglu ali cim prikacim tastaturu tamo gde ide usb odma plav ekran i restart

da ne zaboravim dok se to intelovo instaliralo znam da je pisalo ;host controller ; i neki brojevi evo to ovako izgla,nisam bas siguran da je to to ali sam 99 posto siguran da je to to...http://prntscr.com/3vb8xc
ajde ako neko zna sta sam s...o neka mi pomogne stavicu ga pored ikone
[ sismis222 @ 22.06.2014. 11:57 ] @
samo da dodam,sad na netu citam da ovo hoce da se desi kad se drajveri instaliraju preko vec postojecih drajvera tj ako prethodni drajver,zakrljali drajveri nisu obrisani pre instlacije novih,a ja nisam nista brisao vec samo instalirao preko postojeceg...ovo ce mozda pomoci da shvatite sta li sam mogao zeznuti.hvala unapred
[ calexx @ 22.06.2014. 11:59 ] @
Citat:
sismis222: kasnije kliknem download na neke intelove drajvere nemam pojma cemu sluze
Evo ovo si uradio, tako se ne radi. Postoji mogućnost da opraviš tako što uz PS/2 tastaturu instaliraš prave drajvere pa će uz to i USB drajveri da legnu.

Programi koji sve sami nalaze i instaliraju su velika glupost, na komp idu drajveri koji su došli uz njega, ako ih nemaš onda odeš na sajt proizvođača pa skineš šta je potrebno. Uz novije operativne sisteme skoro da ništa nije potrebno, sve je već tu.

Otvori Device manager, vidi gde se pojavljuju žuti uzvičnici ili pogledaj da li postoji nešto pod Other device pa sve to pobriši i uradi ovo što sam predložio. Prvo spremi potrebne drajvere, posle ih nabaci i sve će da radi.

Ovo ti dođe kao da u rezervoar automobila sipaš sve što imaš pa malo benzin, malo dizel, malo vodu, malo pivo i posle se čudiš što ne radi najbolje.
[ PaStvarno @ 22.06.2014. 12:03 ] @
uradi system restore na datum pre tog kad je puklo :) (ako ti je sistem restore uključen)


To use System Restore to restore Windows XP to a previous state, follow these steps:

http://support.microsoft.com/kb/306084

How to use System Restore to restore Windows XP to a previous state
[ sismis222 @ 22.06.2014. 20:31 ] @
@calexx
a vidim i ja da je glupost pog za tutumrake poput mene

2 zuta znaka ? u device menager
nasao sam drajvere
aj mi reci kako da brisem...jel smem direktno iz d.m ili je pametnije da ne ceprkam previse...sad gledam ovo add/remove uopste nema tih zutih znakova ?


@PaStvarno
nemam brt onaj kalendarcic tj nema brojeva.probao sam ne vredi,bog sami zna sta sam sjbo,eo sad gledam nemam ni zvuka
[ calexx @ 22.06.2014. 21:10 ] @
Glupost je za svakoga, šta ima neki program da pametuje ako je potrebno da se nabaci par drajvera? Još ako imaš CD koji je došao uz ploču, sve ide u cugu. Spremi drajvere, obriši ih u d.m. i uradi refreš. Kada prijavi da ima nešto, podmetni mu drajvere. Najbitniji je drajver za čipset, bez njega skoro da ništa neće da radi kako valja pa pođi od njega. Mislim da bi i direkt pokretanje instalacije rešilo problem, posle je verovatno dovoljno da izbrišeš taj bišak.

Uglavnom se sve vrti oko drajvera za čipset a kasnije eventualno mogu da se dodaju drajveri za kartice koje nisu na ploči, kao što su grafičke, zvučne i tako to. Ja sam skoro uzeo drugu ploču i šta sve ide uz nju i ceo posao se svodi na pokretanje CD-a koji je došao uz ploču.
[ sismis222 @ 25.06.2014. 12:29 ] @
pa dbr ti se razumes u sve to,ovo ti dodje ko igranje tetrisa,dok sam ja tutumrak za te stvari,zato sam trazio djavola sa ovim programima i nasao sam ga.
elem,resih se zutog ?
nije bilo do tastature nego do nekog eaintel controler (tako nesto),koliko znam to to nema veze sa tastaturom vec sa internetom,doduse i dok je bio zuti znak ? imao sam net...ali sve u svemu to sam resio vise nemam zutih stavki u d.m
ali i dalje ostaje ovo sa tastaturom,probao sam nista se nije promenilo i dalje kad nakacim tastaturu u usb port samo zabode i izbaci plavi ekran i tad ide restartovanje dok ne promenim tastaturu i nakacim ovu obicnu sa okruklim prikljuckom.da me ubijes nznm sta sam zeznuo jbg
nista brt hvala na pomoci i savetima pozz