[ Dexter_of_Nis @ 23.03.2004. 17:44 ] @
Hteo bih da omogucim pristup c disku sa jednog compa na drugi, ali uz password. Radim sa workgroup mrezom (bez servera), svi compovi imaju WinXP Proffesional SP1. Kad sam pokusao da mapiram network dir \\taj_comp\c$, uz razne kombinacije usernameova (taj_comp\user, user@tajcomp, workgroup.taj_comp\user, etc), nisam uspeo, dobijao sam poruku da mi je password pogresan. Kako to da uradim (naravno, bez servera i domaina). Unapred zahvalan.

[ filo @ 24.03.2004. 12:50 ] @
Citat:
Dexter_of_Nis:
Hteo bih da omogucim pristup c disku sa jednog compa na drugi, ali uz password. Radim sa workgroup mrezom (bez servera), svi compovi imaju WinXP Proffesional SP1. Kad sam pokusao da mapiram network dir \\taj_comp\c$, uz razne kombinacije usernameova (taj_comp\user, user@tajcomp, workgroup.taj_comp\user, etc), nisam uspeo, dobijao sam poruku da mi je password pogresan. Kako to da uradim (naravno, bez servera i domaina). Unapred zahvalan.


najjednostavnije:
na svim kompovima treba da imas iste korisnike i iste password
[ Dexter_of_Nis @ 25.03.2004. 22:34 ] @
Hvala na odgovoru, to sam vec pokusao, (na compu sa koga pokusavam da shareujem c$ imam isti username & pass kao i na drugom compu), i opet nece, kao da je password pogresan, a tacan je. Username mi je isti na oba compa (cak sam vodio racuna i o velikim i malim slovima), na oba imam samo jedan user account. Ovako mreza super sljaka, (ono sto je javno shareovano se vidi bez problema) ali ovo nikako da proradi.
[ filo @ 26.03.2004. 10:12 ] @
pa c$ je administrativni share
sto ce reci da mu jedino administrator moze pristupiti
[ totovic @ 01.05.2004. 12:08 ] @
c$ je administratorski share.
Probaj da prvo sharujes C disk (Properties=>Sharing=>Share This Folder On Network).
Kada to uradis idi u Explorer na Tools=>Map Network Drive... i tu uz pomoc Browsea pronadji C disk na doticnoj masini i mapiraj ga.
Posle odredi privilegije za taj resurs.