[ duka94 @ 22.06.2014. 23:03 ] @
Konfiguracija je sledeca:
MB: Biostar TA770E
CPU: AMD Athlon II x2 245 2,9 GHz
Grafa: Ati Radeon HD3800
HDD: Samsung 500GB 7200rpm
Napajanje: LC Power 500H-12 (500w)
RAM: 3 gb DDR2 800 (2x1GB Transcend & 1GB Kingston)

Problem:
Kada se pokrene igra League Of Legends ili se surfuje po internetu (nista posebno, otvoreno svega par kartica preko Google Chrome-a(yt, fb i tako to) ista stvar se desava i sa Mozilla Firefox, samo sa malo vise kartica nego u hromu) CPU usage skoci na 100% i desava se da ta igrica zakuca tj FPS se ubije i ode na 0. Pri idle rezimu CPU usage je 55-60%. Windows reinstaliran vise puta (Win 7 Ultimate 64). Temperatura CPU-a oko 30 stepeni celzijusa u idle rezimu, temperatura grafe oko 38 stepeni takodje u idle. Termalna pasta na procesoru takodje menjana (problem se desavao i pre promene termalne paste).
Da li je moguce da je procesor oslabio na neki nacin? Racunar je star oko 5 godina.
Sta mi je ciniti?
Unapred hvala na svim odgovorima!
[ plus_minus @ 22.06.2014. 23:31 ] @
Moguće je i da imaš neku zaostavštinu od virusa/malware-a (itd) na drugoj particiji koju recimo nisi dirao ni formatirao dok si arčio c particiju sa fresh instalacijom sedmice, pa ti ta zaostavština mrsi konce. Postoje takvi nepoželjni fajlčići koje je dovoljno samo indeksirati i eto ih nakon toga, non-stop hoće da se druže sa CPU-om. Isto tako, u idle stanju, fleš (plugin-container, firefox) zna vrlo često da zaglavi i dok ga ručno ne ubiješ, CPU usage 50 i kusur %.
[ kazanovic @ 23.06.2014. 09:11 ] @
Provjeri HDD sa HDD Tune, a provjeri i da ti se nisu naduvali kondenzatori na ploci i u napajanju.
[ duka94 @ 29.06.2014. 01:33 ] @
Citat:
plus_minus:
Moguće je i da imaš neku zaostavštinu od virusa/malware-a (itd) na drugoj particiji koju recimo nisi dirao ni formatirao dok si arčio c particiju sa fresh instalacijom sedmice, pa ti ta zaostavština mrsi konce. Postoje takvi nepoželjni fajlčići koje je dovoljno samo indeksirati i eto ih nakon toga, non-stop hoće da se druže sa CPU-om. Isto tako, u idle stanju, fleš (plugin-container, firefox) zna vrlo često da zaglavi i dok ga ručno ne ubiješ, CPU usage 50 i kusur %.

Formatiran ceo HD, sad radi kao sat. CPU usage pri idle svega par procenata i vise ne zabada u igri niti nekom normalnom radu.
Hvala puno plus_minus, uopste se nisam setio da formatiram i D particiju.

Citat:
kazanovic:
Provjeri HDD sa HDD Tune, a provjeri i da ti se nisu naduvali kondenzatori na ploci i u napajanju.

Nisam proverio sa HDD Tune, ali cu proveriti. Proveravao sam sa HD Sentinel pre par meseci i bilo je sve ok. Uglavnom problem je resen a ovo ostalo su finese, u svakom slucaju hvala i Vama Slobodane.
[ Nikola Sucevic @ 25.07.2014. 21:37 ] @
Pozdrav narode imam komp Intel(R) Celeron(R) CPU 430 @ 1.80GHz 0,99 GB RAM,naime imam jedan neresiv problem,desava mi se nesto cudno,komp se sam od sebe restartuje,promenio sam i napajanje i uzeo novo od 500W,medjutim i onda se poceo restartovati,uzmem aida64 extreme i vidim napon na +5 V 5.564 V sto je ok a na +12 V 7.053 V,negde vuce struju,na procesoru se temperatura dizala i do 65 stepeni.Ugasim komp proverim da li je prasnjavo,sve ok,iskljucim sve hardove posto ih imam 3 na kompu,dva diska su mi ata i jedan je sata,i preko startlex-a udjem i opet proverim preko aide kolika je temperatura na napajanju,medjutim nista se nije promenilo.Jednostavno ne znam sta da radim ako ima bilo ko koristan savet rado ce mi pomoci,hvala svima