[ kriger23 @ 30.06.2014. 17:16 ] @
Cao svima,novi sam na sajtu...pa me interesuje sledece:
Zamenio sam kuciste,kupio novo...i sad hocu da podignem sistem,a prvi put radim sa window 7,i kad ubacim cd pojavi mi se crn ekran i pise generate serial diskete driver
e sad hocu da udjem u boot podesavanja da bih pripremio za instalaciju,ali mi se pojavljuje braon pozadina kad udjem kao ceo sistem...ono menu,advanced,boot i ostalo,ali nmg da nadjem nigde da stavim na c disk da se butuje...
znaci treba mi pomoc kako da butujem cd da bih ga instalirao...Kmpjuter je ASROCK H61M-VGS...HVala unapred...
[ calexx @ 30.06.2014. 17:37 ] @
Da ne razmišljamo kako su oni to postavili, najlakša varijanta je da stiskaš F11 pa će da te pita odakle da startuje.
[ kriger23 @ 30.06.2014. 17:43 ] @
To jesam probao i udje meni tamo u boot podesavanja,ali mi nije jasno...vidi na google asrock uefi setup utility....
[ kriger23 @ 30.06.2014. 18:06 ] @
ASRock H61M-VG3
[ plus_minus @ 30.06.2014. 18:35 ] @
Ubaciš DVD sa windows7, pa kad dobiješ boot-menu, pritiskom na taster F11 ili F8, zavisi od ploče do ploče, gde imaš ponuđeno da butuješ sa hard diska.. dvd-a.. flopija.. usb-a .. izaberi CD/DVD (tasterima gore/dole) i kad namestiš na CD/DVD selekciju, pritisni taster enter. To bi trebalo da pokrene instalaciju sedmice sa DVD-a.
[ Drivee @ 01.07.2014. 04:17 ] @
Ti i netrebas da nadjes da ti se butuje sa C: vec sa DVD ili CD sta vec imas. Kasnije staljas da ti se butuje sa C:, kada si vec podigao sistem. Uglavnom setap treba da izgleda da se dize sistem sa DVD a druga opcija je C: tj Hard disk na koji instaliras Win7. Sistem ce sam naci sistemsku particiju, znaci ti odaberes samo HDD koji zelis. Da se butuje sa C: toga u BIOSU nema sem ako nemas 2 sistema na jednom HDD odvojenim particijama. Tada te pre podizanja sistem pita koji ces OS da dizes.
[ plus_minus @ 01.07.2014. 15:42 ] @
Citat:
Ti i netrebas da nadjes da ti se butuje sa C: vec sa DVD ili CD sta vec imas.


Jesi li ti negde do sad zapazio Windows7 na CD-u (700mb) ... ?
Ja još nisam naišao na toliko osakaćenu i optimizovanu varijantu Windows7 OS-a, koji je spakovan u ISO od 700mb.

Isto tako, nisam video da je neki proizvođač u zadnjih 5 godina napravio PC/Notebook uređaj koji vrti optičke diskove i da u njega ne možeš da očitaš DVD.
[ jolemisa @ 01.07.2014. 21:35 ] @
Probaj kada ubacis DVD instalacioni disk,pre nego sto se ista pojavi na monitoru,pritiskaj taster "Delete'.To bi trebalo da te ubaci u BIOS.Kada ti to izadje strelicom potrazi "Advanset" podesavanja,udji u ta podeavanja i podesi da ti DWD Room bude primani,onda taster F10 i OK.Onda bi trebalo da ti izadje naredba da pritisnes bilo koje dugme da bi pokrenuo instalaciju.Onda bi trebalo da se otvori prozor sa plavom pozadinom i pocetkom instalacije i dlje prati samo naredbe i trebalo bi da instalacija krene normalno.