[ Markitos @ 02.07.2014. 00:06 ] @
Pozz

Skoro sam kupio polovan racunar, malo je stariji , ali ok me sluzi medjutim nisam znao da uopste nece da ocita usb a najvise sam ga i uzeo za neki obican rad.

Tastatura ima usb port i ona radi bez problema medjutim telefon ne mogu da povezim niti bilo koji usb flesh.
Samo se cuje zvuk i to je to, nista vise. Drajvere sam updateovao, to je sve ok ali ne reaguje. Cistio sam avastom komp i kao nema virusa. Uglavnom izbacuje mi poruku da drajveri za usb nisu pronadjeni.

Ako nesto znaci ploca je Gigabyte Technology Co. , Ltd. 8I945G Pro (Socket 775)

pozdrav :)
[ jolemisa @ 02.07.2014. 01:10 ] @
Idi u Device Manager i pogledaj da nemas na USB portovima,zuti upitnik il uzvicnik.Ako ima onda desni klik na to mesto i otvorice ti se padajuci meni i ima mogucnost apdejt drajvera.
[ Drivee @ 02.07.2014. 02:00 ] @
AKo ti izbacuje da drajveri nisu pronadjeni uradi update Win-a/ automatski ces dobiti i plug and play
[ valjan @ 02.07.2014. 08:22 ] @
Koliko vidim na sajtu proizvođača, za Windows 7 ni nema drajvera osim za audio čip, sve bi trebalo da je već integrisano u sam Windows, ali nisi naveo koji OS koristiš na tom računaru, iz tvog profila vidim da tu odakle se javljaš imaš Win7 pa sm zato proveravao samo taj. Možda imaš neku osakaćenu verziju OS-a gde je neko izbacio to jer mu nije trebalo, u svakom slučaju odradi Windows Update pa vidi da li će se popraviti situacija... Proveri i u BIOS-u da li ti je uključena puna podrška za USB, jer na nekim pločama imaš da biraš između USB 1.0 i 2.0 i da li će podržavati legacy uređaje, pa tu isto može biti zez...
[ Markitos @ 02.07.2014. 16:44 ] @
Kad udjem u device manager stoji uzvicnik medjutim kad hocu da updateujem onda mi kaze kako je drajver dobar.Koristim win7.
Provericu bas u BIOS-u. Ako to nece sta mi predlazete?
[ valjan @ 03.07.2014. 08:39 ] @
Ažuriranje Windowsa za početak, a na http://www.gigabyte.com/webpage/19/download-center.html imaš Download Center tool za Gigabyte, ako ga nisi koristio isprati instrukcije na stranici, možda on nađe još neki drajver koji nedostaje.