[ danieldulic @ 03.07.2014. 09:17 ] @
Poštovani,

Imam XML sa listom proizvoda i drugi XML sa listom kategorija i nadkategorijama. Sve je međusobno povezano ID-ovima, zbog velike količine podataka ne mogu automatski kroz jednu PHP stranu da unesem u bazu.

Želim da napravim prilikom učitavanja stranice da se učitaju forme sa podacima iz XML-a i automatski da se procesuiraju forme za svaki od proizvoda sa nekom pauzom od jedne sekunde između svakog proizvoda.

Da li je neko već imao slična iskustva? Na koji način to da uradim? Prilično dobro razumem jQuery, ali "suv" AJAX slabo znam.

Hvala unapred,
[ Nikola Poša @ 03.07.2014. 10:21 ] @
Nisam razumeo šta je krajnji cilj svega toga. Import tih podataka iz XML fajlova u bazu? Ako je to u pitanju, ne vidim svrhu formi i uopšte tog nekog GUI-a. Dovoljno je napraviti neki PHP skript (ne mora to čak biti isključivo PHP) koji bi se pozvao kroz konzolu i odradio sav taj posao. A verujem da ima i gotovih rešenja: http://lmgtfy.com/?q=import+xml+into+sql.

Tako da, ako ovo što sam napisao ipak jeste slučaj, moraću da premestim ovu temu nakon tvoje potvrde, pošto joj definitivno nije mesto u "Javascript i AJAX" forumu.

[ danieldulic @ 03.07.2014. 11:30 ] @
Ne mogu direktno u SQL da importujem zato što moram da uploadujem i slike za svaki proizvod, pa moram koristiti WooCommerce i WordPress funkcije za unos podataka, zbog toga bi izlistao sve i automatski pokrenuo unos jedan po jedan proizvod.