[ Stevanidja @ 03.07.2014. 19:17 ] @
Na laptopu Toshiba Satellite L750D stavljen je bios password i instalirana je Win8, kako mogu da uklonim sifru bez vadjenja baterije,jer nikad nisam vadio bateriju na laptopu pa da nesta ne zeznem,nego preko nekog programa ili sl? Kad ubacim Hirens Boot nikako nece da butuje cd nego mi trazi password,koji naravno ne znam,jer je moj drugar zaboravio :/
[ miki069 @ 04.07.2014. 00:36 ] @
Ne vredi ni da vadiš bateriju.
Neće se restovati šifra.
Win8 nema nikakve veze sa šifrom.
Kako je mogao da zaboravi šifru kada je 2 puta unosi?
[ Drivee @ 04.07.2014. 02:12 ] @
umesto baterije ces da izvadis 20 eura i resen problem :)
[ calexx @ 04.07.2014. 06:31 ] @
Odnesete u ovlašćeni servis i oni to srede. Ponesite račun ili neki dokaz da je laptop njegov mada će oni svakako da provere da li je na listi.
[ mr. ako @ 05.07.2014. 05:14 ] @
Kakvoj listi?!?! :D
[ Miroslav Cvejić @ 05.07.2014. 07:01 ] @
Većina Toshiba laptopova na ovim prostorima je zbog čuvene "no matter what" garancije registrovana sa podacima o vlasniki i uređaju (serijski broj).

Tako da, ako je on zaista vlasnik, ovlašćeni servis to može lako da sredi.

Previše je sličnih tema bilo, u većini slučajeva su paravani za laptopove sumnjivog porekla...
[ calexx @ 05.07.2014. 08:49 ] @
Meni je zanimljivo što se uglavnom zaboravljaju lozinke za bios laptopa, baš baš retko za bios desktopa a još ređe password korisnika. Mada se ovo poslednje dešava kada neko hoće da pristupi kompu u školi ili kod devojke. ;)

Servisi to lako rešavaju a usput provere podatke o vlasniku, čisto da budu sigurni.
[ valerijan @ 05.07.2014. 09:01 ] @
^^ & ^ neka instant analiza bi bila da su vlasnici/ce laptopova rasejaniji, naravno usled silnih obaveza zbog kojih je isti manje/više uvek sa njima.

Ako su šifre imena "voljene" osobe, mogao bi se "izvesti" zaključak da su i promiskuitetni, pa kad zagusti za šifru ne znaju u kojoj su fazi/epizodi bili prilikom poslednje "izmene".
[ calexx @ 05.07.2014. 09:35 ] @
Ako neko stavi šifru na bios, onda je to zato da bi zaštitio podatke koji su verovatno mnogo važni. Zaboravljanje šifre je potpuno neozbiljno u toj priči. Mada, kada imaš sef sa važnim sadržajem, ne zoveš prolaznike ili provalnike da pomažu nego ideš u ovlašćeni servis i oni to lako srede. Kada je u pitanju tvoj sef. ;)
[ mr. ako @ 05.07.2014. 23:19 ] @
Citat:
Miroslav Cvejić:
Većina Toshiba laptopova na ovim prostorima je zbog čuvene "no matter what" garancije registrovana sa podacima o vlasniki i uređaju (serijski broj).

Tako da, ako je on zaista vlasnik, ovlašćeni servis to može lako da sredi.

Previše je sličnih tema bilo, u većini slučajeva su paravani za laptopove sumnjivog porekla...

Prevideo sam da je calexx napisao "ovlaceni servis". A prevideo sam iz razloga - ako je zaista stvar legalna i cista, on ce odneti u ovlasceni servis (ako je u garanciji uopste), pa je taj podatak o listama nebitan. A ako je kraden, svkako ga nece nositi u ovlaceni servis, pa je taj podatak o listama nebitan. :D
[ calexx @ 05.07.2014. 23:57 ] @
Možda prvo probaju u običnim servisima pa ako ne može, onda ovlašćeni ... ali sam napisao šta se tamo radi, čisto da znaju. Kako god, obično se računa da su ti ovlašćeni skuplji pa se proba kod drugara ili u nekom jeftinijem servisu.
[ newtesla @ 06.07.2014. 09:20 ] @
Citat:
mr. ako:

Prevideo sam da je calexx napisao "ovlaceni servis". A prevideo sam iz razloga - ako je zaista stvar legalna i cista, on ce odneti u ovlasceni servis (ako je u garanciji uopste), pa je taj podatak o listama nebitan. A ako je kraden, svkako ga nece nositi u ovlaceni servis, pa je taj podatak o listama nebitan.


Da, ali: onda dođemo do čuvene "druge ruke" - tojest, kupiš laptop, a ni ne znaš da je "vruć" - Pera Žiki, Žika Lazi, a Žika rekao da mu je doneo "brat iz NemaĆku"

Enivej: ako imaš poreklo laptopa (u prevodu - znaš od koga si kupio, i zabole te ako će da "padne" kod žandara) - nosiš u ovlašćeni servis, ali se sračunaš da, ukoliko je "vruć", možeš da izvisiš za lovu koju si dao za njega, jer lap oduzimaju.
[ mr. ako @ 07.07.2014. 03:46 ] @
Pa sad... Nosis u servis koji je jeftiniji/pouzdaniji, a to ne mora biti ovlasten servis. Ja recimo nosim u onaj servis gde ce mi najpre resiti problem, jer nemam nameru da cekam metar dana da mi detektuju kvar. Jos metar da poprave.
[ Drivee @ 07.07.2014. 04:10 ] @
Imas software za to, malo progooglaj. ili vidi ovde, imas neke odgovore.

http://www.technibble.com/how-...ass-or-remove-a-bios-password/
[ calexx @ 07.07.2014. 07:21 ] @
Citat:
mr. ako: Pa sad... Nosis u servis koji je jeftiniji/pouzdaniji, a to ne mora biti ovlasten servis.
Ovlašćeni servis verovatno ima način za redovno vraćanje lozinke dok će ostali servisi da vade bateriju, prazne CMOS, idu na brutalno razbijanje, nagađaju ... sve što može i sam kući da uradi.
[ Java Beograd @ 07.07.2014. 07:44 ] @
Pazi kad se postavljač teme ni jednom više nije oglasio.
[ newtesla @ 07.07.2014. 18:17 ] @
Da ne bude da mu je sledeći post sa *.freewifi.mup.rs
[ Miroslav Cvejić @ 07.07.2014. 18:28 ] @
Ovo je bila demonstracija zašto se inače ovakve teme u startu zaključavaju.