[ fandorin @ 04.07.2014. 19:14 ] @
Postovani forumasi,
pojavio mi se nenadani problem sa internet konekcijom.
Na racunaru imam win7, xfce fedoru 16 i kde suse 12.1. Sve je normalno radilo do danas kada odjednom u oba linuxa ne radi internet konekcija, dok u win-u ona sasvim normalno funkcionise.
Takodje, normalno funkcionise i kada podignem ubuntu live disk, sa kojeg i pisem.
Kada kucam ifconfig u fedori, uopste ne izbacuje eth0, kao da ne postoji, vec samo 'lo' i nakon njega neki 'pp2p1' koji prepoznaje kao moj ethernet kontroler.
Da li neko zna sta bi mogao biti problem?
Na samom modemu mi se gasi lampica za detektovanje ethernet veze kad sam u linuxu, kao da nista nije povezano.
Hvala unapred
[ calexx @ 04.07.2014. 19:19 ] @
U poslednje vreme Suse ima malo drugačije podešavanje pa se i meni dešavalo da u live sve radi a kada se instalira i restartuje, nema konekcije. Onda sam morao iz Yasta da aktiviram konekciju i tako povremeno ... srećom, odustao sam od Suseta pa me ovo više ne nervira. Za Fedoru nemam pojma, to odavno ne koristim.
[ Panta_ @ 05.07.2014. 07:06 ] @
Vidi da li je ethernet interfejs aktiviran (state UP) komandom ip link show pp2p1, ako nije aktiviraj ga komandom ip link set pp2p1 up.
[ vukadinovic.i @ 05.07.2014. 12:50 ] @
Ne znam šta se desilo, problem mi je inače nastao kada sam izbacio wireless ruter (koji se pokvario), koji je bio između modema i računara.
Kada sam stavio novi, sve se vratilo u normalu.
Hvala svima na pomoći.
[ vlada1970 @ 28.08.2014. 01:58 ] @
Da nije slucajno zbog ovoga bio problem kod vas Ivane?

http://www.itvesti.info/2014/0...i-da-se-u-utorak-internet.html

Jer ceo net bruji od 13-14. avgusta o tom globalnom problemu 512K i IPv4 protokolu koji ne moze da "podnese" vise od 512 000 zapisa, i koliko citam na mnogobrojnim stranim forumima i tehnickim sajtovima, samo novi ruteri mogu da prevazidju konkretan problem.

I opet koliko citam, jedino ozbiljno resenje problema je inkorporiranje IPv6 protokola, ali kazu da ce to sporo ici, jer je svima skupa investicija.

Da li ce ijedan nas provajder da prizna da nas to ceka u sledece dve tri godine sve vise i vise, bas me zanima, ali cisto sumnjam.
[ KrkaCiC @ 28.08.2014. 10:59 ] @
Juce u mom kraju nije bilo interneta,naravno ni IPTV,ni fixni nije radio i samim tim nisu radile banke,poste,bilo je nemoguce kupiti nesto karticom. Meni su objasnili u Telekomu da se radi nesto oko optickog kabla i da su morali ugasiti sve.
Ja koristim Exe bezicni i internet mi je sljakao bez problema