[ dexterns88 @ 06.07.2014. 22:25 ] @
Vec mesecima me nervira google sto nam ne da full pristup za google stor i kupovinu aplikacija , pa cak i zabranu nekih aplikacija koje su free.

I vrativsi se iz grcke gde za vreme boravka na telefonu cudom dobijem access za sve aplikacije koje do tada nisam imao , razlog je bio grcka mreza i grcki internet. :)

Da nebi duzio pricu sve sto treba da uradite da otkljucate vas google stor jeste da prevarite google o lokaciji na kojoj se nalazite , ili ti da na svom uredjeju podesite vpn.

VPN je nesto poput sakrivanja iza proksija ili tunneling, pristupanje mrezi i predstavljanje preko tudjeg racunara ili servisa.

Podesavanje uredjaja:

navescu detaljno podesavanje za moj telefon:

model: nexus 4 LG
android: 4.4

Udjete u settings vaseg uredjaja i pod opcijom wirelles & network na opciji more naci ce te opciju VPN.
Idete plusic koji ce vam dati opciju za edit vpn profile.

name: stavite po zelji
type: PPTP
server address: uk180.vpnbook.com

Zatim save.

Sada ce vam se u opcijama naci vpn koji ste podesili i kada kliknete na njega izbacice vam username i password

Username: vpnbook
Password: 3rEreWre

zatim connect.

Ovi free vpn je preuzet sa http://www.vpnbook.com/
gde mozete i sami naci free vpn service koji vam odgovaraju

Nakon toga sto vam se uredjaj konektuje na vpn potrebno je da sacekate nekoliko minuta i da pokrnete google play aplikaciju koji ce vas pitati da li se slazete sa uslovima koriscenja.
To je znak da je vas stor prosao update i da ste dobili full access ka svim aplikacijama.

Sada mozete i da pazarite aplikacije ako imate podesen google wallet account.
Ako neko zeli da pazari nesto a ima problema sa wallet javite mi pa ce mo resiti i to :)



[Ovu poruku je menjao dexterns88 dana 07.07.2014. u 11:50 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.07.2014. 11:35 ] @
Možda je još jednostavnije rešenje skinuti TunnelBear ili Hideman i konektovati se preko njih.

Svakako se pre svake konekcije, bilo preko ovih gore programa, bilo preko Tora ili VPN-a mora obrisati cache Play Store aplikacije, jer će u suprotnom app i dalje pokazivati samo lokalno dostupan sadržaj i Play Store app vas neće pitati za saglasnost sa svojim uslovima korišćenja.
[ dexterns88 @ 07.07.2014. 13:02 ] @
I ovo je extra samo koliko vidim za tunnelBear je potreban account koji ima neki mesecni limit.
[ dexterns88 @ 07.07.2014. 13:16 ] @
u slucaju da vam treba vise od 500mb potreban je upgrade koji je oko 2.99 dolara mesecno ili 30dolara godisnje, sto je nekih 22 eura.

Isto to ima avast za 20e - 2 eura ustede :) ( avast secureline )

Ima li neko jos nekih opcija nek se javi.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 07.07.2014. 14:08 ] @
Hideman ima limit u vidu sati, a TunnelBear u vidu protoka, ali ni jedan ni drugi limit nisu baš limitirajući. Dovoljno je da se obriše keš Play Storea, da se inicira konekcija preko njih i kada se prikaže koje aplikacije imaju update, onda se može slobodno diskonektovati i uraditi update.
Slično je i kod kupovine.

Alternativa je pomenuti Tor sa ubačenim "exit nodovima", recimo {us} i uključenom opcijom transparent proxy.
[ svepomalo @ 14.09.2014. 21:12 ] @
Pozdrav,

Jel moze nekako da se podesi google wallet account?
Otvorim app i izbacuje mi da ne mogu jer sam iz Srbije.
Kako updatejtovati account, sta upisati odakle sam?
Instalirao sam google wallet preko tunelbear-a i sve je proslo kako treba, tj. instalacija app-a.
[ svepomalo @ 14.09.2014. 21:18 ] @
Naime hocu da kupim neke tokene u jednoj aplikaciji ali baca error da mi nije validan google account.
Tako da pretpostavljam da je to do drzave koja mi stoji u google wallet podesavanjima.
Samo da napomenem da sam bez problema dodao svoju kreditnu karticu u google wallet.
[ svepomalo @ 14.09.2014. 21:29 ] @
Raaaadi :)