[ toda81 @ 06.07.2014. 23:52 ] @
Imam problem sa jednim skolskim kompom. Problem je u pocetku bio jer nije hteo da stampa pdf fajlove, a word fajlove je hteo da stampa. Vremenom je poceo poprilicno da koci pa me je koleginica zamolila da iz pocetka ubacim windows xp. Ja sam uzeo komp i instalirao windows xp i sve drivere i programe i umrezio sam ga sa svim racunarima koje imamo u skoli i sve radi kako treba osim sto se javlja cudan problem kada hocu da odstampam nesto preko tog kompa na stampacu koji je direktno naacen na taj komp. Drivere za stampac sam instalirao i sve je ok. Problem je sto ne mogu da odstampam ni pdf ni word dokumente i kada pokusam nesto da odstampam izbaci sledece info





Da li imate ideju u cemu moze da bude problem i kako da ga resim?

Samo da napomenem da je ovo komp pedagoga, a da iz druge kancelarije, tj iz racunovodstva ili od sekretara ili direktora moze bez problema da se odstampa bilo koji dokument na tom stampacu koji je nakacen na komp od pedagoga koji je umrezen sa svim ostalim racunarima
[ calexx @ 07.07.2014. 07:18 ] @
Meni liči da je sama instalacija loša, ili ima virusa ili su neispravni drajveri ili je nešto uopšte loše instalirano. Ako štampa iz mreže, onda je dobar drajver za štampač a na tom kompu će tu i tamo da se pojavljuju ovakve greške, ne samo kod štampe. Najbolje da to proveri neko ko je zadužen za IT u školi.
[ valjan @ 07.07.2014. 10:57 ] @
Što se PDF-ova tiče, ubaci stariju verziju Adobe Readera (stariju od verzije 9) ili instaliraj neku alternativu poput FoxIt readera. XP je tehnologija iz 2001., SP3 je objavljen 2008. a Adobe reader 9 se pojavio koju godinu nakon njega, i ima stvari koje nisu baš skroz kompatibilne i pojavljuju se "gremlini" baš poput ovih, a nije bilo dodatnih update-ova koji bi ih popravili.

Što se MS Worda tiče, kod njega se ovakvo pucanje prilikom štampe uglavnom dešava kad su drajveri neispravni, pa proveri još jednom da li si instalirao baš prave drajvere baš za taj model printera i baš za Win XP. Napiši i koja je verzija Word-a u pitanju, i koji je tačno printer u pitanju, pa ćemo ti dati i konkretniju pomoć.
[ mr. ako @ 07.07.2014. 20:05 ] @
@toda81

Isti problem je imao prijatelj u fimi na racunaru, isto XP u pitanju. PDF nece da stampa, Word hoce.

Probao sam iz Notepada, isto nece. Probam iz IE, hoce.

Razlika je u 'print dijalogu' koji se pojavljuje za podesavanje stampanja. Isti dijalog se pojavljuje kada se stampa iz Notepada i PDF - i tu nece da stampa, a dijalog za stampanje iz Worda i IE je drugaciji od ovog sto se pojavljuje za Notepad i PDF - i tu hoce da stampa.

Ne znam zasto se razliciti dijalozi pojavljuju, ne znam kako podesiti na XP uvek isti print dijalog, ali konvertuj PDF u Word pa onda stampaj. :) Ili nateraj da PDF stampa iz IE npr.

[ toda81 @ 08.07.2014. 08:52 ] @
Po vasoj prici bih zakljucio da je najbolje da posao prepustim nekom strucnonjaku jer ja ovde nista ne mogu da uradim. Ja sam svestan da je taj komp bio extremno zarazen virusima pre nego sto sam ja ubacio windows xp pre nedleju dana i znam da je najbolja varijanta bila da se obe particije formatiraju i da onda budem siguran da nikakv problem ne postoji. Instalirao sam ogroman br windows xp i 7 i nikad nisam imao ovakav problem. Javljali su se neki drugi problemi, ali sma ih resavao uz vasu pomoc ;)

Hvala vam jos jednom na savetima!