[ Brkic @ 08.07.2014. 13:52 ] @
ne znam koji je win7 ali oni su umreženi preko routera i vide se, kada se žele pregledati podeljeni fajlovi traži network user i sifru,na oba računara, ja nemam pojma šta da kucam tu ?
Štampač se nalazi povezan na jednom računaru i treba ga šerovati da može i drugi računar da ga koristi. Kada omogućim šering izbaci grešku da to nije moguće, šta tu da radim ?
[ Mile-Lile @ 08.07.2014. 19:30 ] @
1) Network and Sharing center/Advanced sharing settings/Turn off password protected sharing... ili dodaš preko UAC-a istog admin usera na oba kompa...
2) Proveri da li imaš administartorske kredencijale i drajver mrežnog štampača...
[ Brkic @ 09.07.2014. 08:15 ] @
1) to ću isključiti
2)ne znam koji su drajveri, treba da stavim mrežni drajver za štampač ?
[ Mile-Lile @ 09.07.2014. 11:07 ] @
ma, nije to neki poseban drajver... štampač treba da je mrežni (sad su uglavnom svi takvi), nego su meni takve greške izlazile kada nije bio instaliran odgovoarajući drajver...
uglavnom za starije HP štampače (PCL 5 i PCL6 serije)... Rešavao sam to sa UPD (universal printer driver) za HP.
E, sad... možda ti ne dozvoljava da šeruješ štampač jer je takva GP(Group Policy)? Imaš li admin kredencijale na kompu na kome šeruješ štampač?