[ vbl14 @ 12.07.2014. 17:03 ] @
Pozdrav Acessovci :)

Nadam se da cete mi pomoci pri kreiranju reporta.



Na ovoj slici gdje su selektovana dva ista unosa potrebno mi je da u reportu prikazem na istom listu, kao na slici



Sada mi prikazuje svaki rezultat posebno jedan ispod drugog, a meni je potrebno kada se neki ponavlja da ga prikaze na jednom listu samo npr. vrijednosti od tog kartona jedan ispod drugog negdje na tom listu... sad gdje su ove crvene linije da se ponavljaju tu rezultati, ako im je isti broj karona...

Nadam se da ste razumjeli... svaka pomoc je dobro dosla i potrebno mi je sto prije :) Mogu Vam bazu poslati u inbox da vidite o cemu se radi...
[ vbl14 @ 13.07.2014. 11:03 ] @
zar bas niko nema ko bi mi mogao pomoci?
[ Getsbi @ 13.07.2014. 15:25 ] @
Na tvom primeru vrlo je teško išta popraviti.
Primarni ključevi i relacije nisu dobro postavljeni. Karton je izveštaj i po meni ne treba da postoji posebna tabela za njega. Ako nisam u pravu objasni čemu služi. Model bi trebalo da izgleda ovako. U jednu grupu merila spade vise instrumenata. Za svaki instrument se obavlja vise merenja, možda čak i u toku istog dana.


Nakon toga treba napraviti query za izvor izveštaja i koristiti sekcije izveštaja (stavio si sve u Detail sekciju) i verovatno grupisanje.
[ vbl14 @ 14.07.2014. 09:01 ] @
Pojasnjenje:
Baza treba da ima po ovome sto sam ja radio * GRUPU MJERILA * svaka grupa ima razlicite tipove (npr. masine) * a svaka masina odredjen broj komada istih (npr. 10) * e onda na svaki komad dolazi vise umjeravanja po razlicitim datumima.

Onda u reportu ta umjeravanja ako radim u raznim terminima kada otvorim po br kartona ako je isti npr. samo drugi datum umjeravanja da ne prikazuje zasebno nego na jednom listu a onda na njemu da se u kolone ispisu svi ti razliciti datumi...

Nadam se da sam dobro pojasnio....
[ Getsbi @ 14.07.2014. 11:23 ] @
Zakačio sam model ali nemoj još da puniš tabele dok mi ne oobjasniš o kakvim se to merilima radi. Da li su to merači neke potrošnje ili su to alati za merenje, kao što su na slici u izveštaju prikazani nonijusi ili mikrometri.....

Ok. Sad vidim da su to alati za merenje. Popuni malo tabele sa po desetak zapisa pa ćemo da vidimo oko izveštaja.



[Ovu poruku je menjao Getsbi dana 14.07.2014. u 12:37 GMT+1]