[ oxan @ 12.07.2014. 20:37 ] @
internet mi na glavnom kompjuteru radi ok, i na tabletu,

ali na laptopu ne.

vidi moju mrezu, povezuje se i onda kaze Limited accses.

i to samo za moju mrezu, ostale u komsiluku ne karakterise.

dakle molim za pomoc, svakodnevno ga koristi moja lepsa polovina, pa ako ne otklonim ide ceo na reinstaliranje sistema

[ balavi @ 12.07.2014. 21:58 ] @
da ti nije laptop previse udaljen od AP-a ...
[ oxan @ 12.07.2014. 22:20 ] @
ne. stoji na istom mestu godinama
[ balavi @ 12.07.2014. 23:08 ] @
restartuj AP
[ oxan @ 13.07.2014. 07:47 ] @
ugasio, pa upalio ...i isto

po meni nekako!? sam zadao na laptopu da ogranici pristup bezicnoj mrezi. ili neko ko je seo za tastatutru. neko je nesto stisnuo, ali sta???
[ balavi @ 13.07.2014. 08:24 ] @
povezi jos neki bezicni uredjaj na tvoju bezicnu rezu, ko se povezuje, onda si ti, kako kazes, pomerio neko setovanje na laptopu .... a to moze da bude svasta ... ja sto bih uradio , pokrenuo bih neku Live distibuciju Linuxa, kada se on podigne automatski prepozna bezicnu i nadje mrezu, ako se on poveze, onda je sa hardverom OK, p bih se vratio u windoze i prekontrolisao sva setovanja za bezicnu mrezu ....

pogledaj ovo
[ oxan @ 13.07.2014. 08:52 ] @
linux ne koristim, i ne znam ga.

link je sjajan, ali sam deo toga prosao. i nista. jedino da donesem lap top do rutera i da ga ukljucim na kablic, da vidim da li radi

a kako bi bilo da preimenujem mrezu, pa da napravim novu konekciju?

ili je fajervol nesto blokirao?
[ balavi @ 13.07.2014. 11:04 ] @
ako je cackan windows ne verujem da ces menjanjem setovanja na APu da promenis nesto ...

LInux je lak za koriscenje. skines MINT ili UBUNTU narezes na DVD ili stavis na USB stik restartujes komp, namestis na kompu da se butuje sa DVD ili USB-a, pokrene se instalacija, sacekas da se podigne sistem, okruzenje je slicno Windozeu, nadjes podesavanja za mrezu i konektujes se, ako proradi znaci na windozi ti nesto ne sljaka ...
[ gilopile @ 13.07.2014. 11:54 ] @
PA proveri u status tog wifi adaptera da li je pokupio IP i default gateway. Veovatno ide preko rutera DHCP i to bi onda moralo da pokupi.

Ako je ukljucen DHCP u ruteru, onda, ako koristis WPA2, diskonektuj se sa svoje mreze, konektuj ponovo i treba ponovo da zatrazi user/pass, ukucaj i probaj. Ako nece, pokusaj da ugasis enkripciju Wifi pa pokusaj, mozda je nesto zabagovalo...

Pokusaj i disable/enable wifi u device manager-u....

Koji je OS? Ja sam digao ruke od win7/8/8.1 samo zbog mreze...Najobicniji winbox mi baguje i ne mogu se povezati na mikrotik...nije blokiran u fw...zasu bre
[ Miroslav Jeftić @ 13.07.2014. 19:21 ] @
Moguće da na laptopu nije uopšte uključena opcija "obtain address automatically" u podešavanjima IP adrese.
[ oxan @ 14.07.2014. 20:28 ] @
provericu, ali sutra. hvala na pomoci
[ Drivee @ 15.07.2014. 03:59 ] @
Resenje ti je sledece. otidi i obrisi sve stare mreze koje si imao, on pmati svaku mrezu koju je orstio. To sve pobrisi, uradi restart i uzivaj. Pozdrav
[ oxan @ 15.07.2014. 18:50 ] @
resen problem

otisao sam u lokalni servis, majstor je nasao da je avast(moguce je da mi je to napravio avast pro trajal period) napravio nekih dvadesetak `registratora` ili kako se kaze, a trebalo je da ih ima samo koliko je uredjaja na mrezi.

stavio je avg antivirus, potukao oko 200 trojanaca! (he, he, he).

brzo i lako, 500 dinara, kupim novog misa i nesto cd-ova, trebace mi muzika kada budem putovao na odmor

zahvaljujem svima na pomoci, pomoc je prava kad je blagovremena

moze kljuc!
[ superbaka @ 15.07.2014. 21:26 ] @
Citat:
oxan:

stavio je avg antivirus, potukao oko 200 trojanaca! (he, he, he).




oce to kod AVG-a
[ balavi @ 15.07.2014. 21:56 ] @
ha ....

a mi se mlatili ok wirelessa na operativnom sistemu .... jednom sam imao problem isto sa antivirusom, i on nesto pobrljavio i nekako ispravio to, mada ni sada ne znam sta sam cackao ....

pa eto, ako je sva ok na OSu sto se tice mreze onda zeza AV, barem da zam za ubuduce ...

nikad i nemam AV osi windozeovog na 8ci pa se ne bih tog ni setio ...

a , tako je to kad pokusas da resis problem sa daljine, najbolje kad si za masinom, pa mozes svasta da cacnes ...

aj pa u zdravlje
[ gilopile @ 15.07.2014. 22:11 ] @
I ovo sto kaze @Drivee je dosta cest problem. Pogotovo ako je mreza zasticena, a pri logovanju se pogresi pass. Ostane tako `konektovan` i ne trazi ponovo upis sve dok se ne `ociste` mreze i ponovo konektuje.

Avast mi je vec nekoliko puta u par meseci blokirao mrezu. Ja se ispatih ko zivotinja, nema LAN integrisana u device manageru...zabo sam 2 LAN PCI kartice i nijedne nema u device manageru, zabodem jos jednu USB LAN, misleci da su PCI portovi/cipset ili vrag zna sto problem i nista. Na izmaku snage sam se setio i to da probam, da uninstaliram Avast i gle cuda, poiskakale u device manageru sve 4 LAN kartice 2xPCI 1xUSB i jena integrisana :D
[ balavi @ 15.07.2014. 22:21 ] @
zato ja pokrenem neku Live distribuciju Linuxa , pa ako pod njim sve radi kako treba onda windoze zeza ...

pokusam da ispravim, pa ako nece, clean install , nekad me bas mrzi da se smaram i da ulazim u sitna crevca

[ Drivee @ 16.07.2014. 02:17 ] @
heh- Citiraj ovu poruku -
Citat:
oxan:

stavio je avg antivirus, potukao oko 200 trojanaca! (he, he, he).




oce to kod AVG-a


Bas tako, meni je nekada nalazio po 500 virusa raznih, a neki ozbiljni mi nadje samo 2-3..
[ superbaka @ 16.07.2014. 13:30 ] @
prvo, ne radi se o 200 virusa vec 200 zarazenih fajlova... drugo, AVG je nasiroko poznat po false positive detekcijama...
[ mr. ako @ 16.07.2014. 21:58 ] @
^ Koristim AVG vise od 5-6 godina, samo dva puta false positive. Stiti me zasad odlicno.

Mada, uvek kazem, najvise zavisi od samog korisnika, sta radi, gde klikce, koliko pazi i - najbitnije - koliko zna. :)

[ Drivee @ 17.07.2014. 02:31 ] @
Evo ga, imam isti slucaj. Ali ko dmene ne pali nista od toga. Lap top 1 radi ok, 2 androida bez problema, lap top 2 limited acces :)

Isti lap top je vec 1 godinu zakacen na istu mrezu.. Desavalo se to i pre. ALi dodjem sa posla i radi sve kako treba. Izgleda da se samopopravi. Samopopravljiva toshiba :)
[ gilopile @ 17.07.2014. 11:20 ] @
Jucer bio kod jednog lika, imao problem sa netbook-om, cim izadje iz sobe, dobije zuti trouglic/nema net.

Ajd, proverim kablic u netbook-u koji ide iz wifi kartice, sve ok...Udjem u ruter, postavim da odasilje samo B mod, ajd racunam bice malo jaci signal, kada sam to primenio, nece da se konektuje, tj. konektovan ali nema net.

Glupi win7...Promenim u ruteru SSID, skeniram na netbooku, nadje tu mrezu, konektuje se, ali pored te mreze konektovan i na onu predhodnu, wtf. Koliko god sam puta promenio SSID, ovaj to registrovao i konektovao se. Znaci desed nepostojecih mreza u prozoru i svaka konektovana, rasulo zivo. Ne pomaze ni reastart ni disable/enable wifi u device manageru...

Hdedoh da mu instaliram win98, da covek moze da koristi taj ebeni netbook. Drugi laptop sto ima u kuci sa winXP radi bez ikakvih problema.

E da, WPA pass mu zatrazi iz 100-og puta kada ga promenim u ruteru. Potrebno je connect - disconnect milion puta da zatrazi glupavi pass i da se poveze. Zato sam i menjao SSID...zasu