[ sonen @ 14.07.2014. 18:59 ] @
Pozdrav!
Imam IBM ThinkPad 770 koji je do sada imao instaliran Windows XP Service Pack 1,Tokom nestanka struje XP je pao i vise nije hteo da radi.

Pokusao sam da instaliram novi ali nakon DOS -Setup-a dobijam gresku NTLDR Is MIssing,Probao sam i sa WIN2K Ista greska.
Posto komp nema ni CD niti Flopy,Nebutuje sa USB-a izvadio sam hard i nabacio instalaciju za xp,2k i win98 na njega i instalirao dos kroz kojeg sam pokrenuo setup (SP1 Sam instalirao ovako prosli put). Pokusao sam da instaliram windows na drugom laptopu i dalje isto,hard health 100% perf 100% nema bad sektora,Sve ovo je FAT32.
Kada instaliram Kao NTFS Dobijam drugu gresku koja glasi "A Disk Read error ocured"
Hard disk radi na mom DELL Laptopu bez problema.
Da sve bude zanimljivije Windows 98 radi redovno kada ga instaliram,ali na njemu neradi USB mrezna kartica jer nepostoje drajveri za 98.

Ovaj komp mi sluzio/sluzi za pustanje muzike na terasi.

Nemogu da resim ovaj problem nikako,nije mi jasno sta moze biti ako je hard ispravan,xp je radio do pre 2 dana na njemu skoro godinu dana bez problema,i eto sada.

Da naglasim samo da je scena ista i sa drugim HDD Diskom,i da sam Flesovao i bios uklonio sve nepotrebne hardvere iz laptopa.

Svaka pomoc dobrodosla!
Pozdrav
[ drp @ 26.05.2015. 00:15 ] @
Vidim da je stari post ali isto da odgovorim

NTDLR is mising je uglavnom greška RAM-a ocisti gumicom kontakte na RAM-u posto prepostavljam da je stariji komp.
ili zamjeni RAM-modul
[ Miroslav Cvejić @ 26.05.2015. 00:43 ] @
Al si ga ubo, ko prstom u pekmez. NTLDR missing ima veze sa RAMom koliko i sa napajanjem. :)

To je greška kad nema boot odeljka na disku, a to se desi kad se onako nespretno tera instalacija na drugoj mašini (ne formatira se hard prilikom instalacije).
[ drp @ 27.05.2015. 19:18 ] @
nije istina,
kad ti izbaci gresku ugasi PC i zamjeni RAM modul
pogotov ako se greska javi nakon gasenja racunala usljed nestanka struje

u 70% slucajeva ce se PC normalno upalit

[ valjan @ 28.05.2015. 08:25 ] @
Ja sam do sada imao na stotine situacija sa NTLDR missing, i uvek je u pitanju bio malware koji obriše fajlove ili oštećen HDD, i nijednom nije bio u pitanju falični RAM modul. Da li ja onda spadam u tih tvojih 30%, ili si se ti negde malko zabunio?
[ calexx @ 28.05.2015. 09:53 ] @
NTLDR je fajl koji je obično* u C:\ i koji povremeno ume da nestane iz raznih razloga. Često je rešenje da se samo iskopira tu gde bi trebalo da bude i sve proradi. Bezbroj puta sam imao prilike da vidim kako neko selektuje sve fajlove iz root foldera i briše a posle se čudi kako ne radi windows.;)
Ako je pokretaču teme još uvek ovo problem, možemo da nastavimo dalje.

Hm, sad sam video detalj koji baš i nisam znao.
Citat:
If too many files are copied to the root folder of a boot volume that uses the NTFS file system, you may receive the following error message the next time that you restart the computer:
NTLDR is missing
Press CTRL+ALT+DEL to restart.

CAUSE
This problem may occur if the MFT root folder is severely fragmented. If the MFT root folder contains many files, the MFT may become so fragmented that an additional allocation index is created. Because files are mapped alphabetically in the allocation indexes, the NTLDR file may be pushed to the second allocation index. When this occurs, you receive the error message that is described in the "Symptoms" section.

Typically, files are not written to the root folder. This condition may occur if a program regularly creates and removes temporary files in the root folder, or if many files are copied to the root folder by mistake.
https://support.microsoft.com/en-us/kb/320397?wa=wsignin1.0

*Ovako je najčešće ali može i drugačije, skoro sam se igrao na jednom laptopu pa instalirao XP na logičku particiju. Da bi ga linux boot loader video i startovao, bilo je dovoljno da prebacim onih nekoliko fajlova iz root foldera na bilo koju primarnu particiju na hardu i onda je proradio. :)
[ sonen @ 28.05.2015. 14:13 ] @
pozdrav! problem je resen vec davno,situacija je bila ta da bios nije podrzavao hibridne os tipove,samo one koji se baziraju na dosu.
mislim da sam problem resio tako sto sam instalirao win98 i upgradeovao na xp.

pooz