[ blaki @ 23.07.2014. 20:20 ] @

Možda će se nekome i učiniti previše oštra kvalifikacija iz naslova, ali ja ne znam kako nazvati nekoga ko vam "zavuče ruku u džep", pa tek kada vi to primetite i stavite mu primedbu, on vam to vrati.

Za objašnjenje donje slike dodaću samo da to "IntApl to 30/06/2014" znači kao ja sam bio u nekom trenutku u minusu sa novcem na računu do tog perioda (ili objasnjenje službenice koja zna da ja nemam odobrenu mogućnost da ulazim u minus "možda su neka sredstva bila rezervisana za isplatu...?"), pa su mi odbili zateznu kamatu.

Vrlo sam ljubazno ostavio moj izvod u banci i zamolio da vide šta je u pitanju i da mi jave. Poslepodne sam dobio poruku da imam uplatu na računu, a odmah zatim javila mi se službenica, da mi kaže kako su mi sredstva uplaćena, i kako sam i dalje bio vrlo ljubazan, uspela je na kraju i da procedi kroz zube "da mi se još jednom izvinjava", iako je to bilo prvi put da je izvinjenje uopšte pomenula.

Kako sam vrlo disciplinovan korisnik usluga banke mogu samo pretpostaviti šta rade onima koji ne mogu baš u svakom trenutku izračunati koliko tačno duguju-neka im je sam Bog u pomoći.

Ne bih zaista ovo ni pisao da izračunavanja obavljaju ručno (svako greši), da imajući u vidu da, pretpostavljam, 95 posto bankarskih transakcija i izračunavanja kamate obavlja program, pa ako je to tako, onda je ovo samo čista namera, jer program ovakvu grešku ne može napraviti na osnovu, kako se kasnije ispostavilo, podataka koji ovakav izračun nisu mogli generisati.

Svota je pojedinačno zaista mala ali kada se pomnoži sa brojem klijenata banke koji ovo neće primetiti........

Nadam se da će ova informacija nekome biti od koristi.

Pozdrav,


blaki

[ abyss @ 24.07.2014. 07:54 ] @
Pa i jeste previše oštra kvalifikacija. Ako misliš da je namerno, da su namerno tebe izabrali ili je svima skinupo po 30din ili na random :)
Ovo se jednostavno dešava i sasvim je normalno da kad isprave uz izvinjenje kad im ukažeš na to.
To što nemaš odobren minus ne znači da ne možeš da uđeš u minus.
Imam račun u unicredit banci i par puta mi se dešavale neke nelogičnosti ali su uvek rešene u moju korist, dok se ćale minimum jednom mesečno raspravlja u alpha banci i ne postiže mnogo.
[ blaki @ 24.07.2014. 16:48 ] @
Misljenja sam da skidaju kom stignu, jer kada su se usudili skinuti meni koji nisam usao u minus, za pretpostaviti je da one koji su u minusu i ne mogu u svakom trenutku tacno ustanoviti dugovanje "sisaju ko ovce".

Inace i ja sam u sustini zadovoljan dosadasnjom saradnjom sa Unicredit bankom ali smatram da se o ovakvim stvarima mora javno progovoriiti i javno ih se osuditi (koliko je to javno na ovom forumu druga je stvar).

Znam i sve oko tvog objasnjenja za minus, objasnila mi sluzbenica, ali kako nisam imao transakcija koje traze rezervaciju sredstava na racunu, stavio sam upitnik u postu.

Isto tako verujem i tvom komentaru da u drugim bankama nije bolje.

[ anon115774 @ 25.07.2014. 10:17 ] @
Citat:
blaki: ali kako nisam imao transakcija koje traze rezervaciju sredstava na racunu


Kako znas? Svaki odobren zahtev za autorizacijom transakcije platnom karticom podrazumeva da se sredstva rezervisu na racunu sve dok ne stigne nalog za naplatu (i tek tada se radi knjizenje).
[ axone @ 25.07.2014. 10:28 ] @
Hvala što si podelio sa nama kolika su ti primanja.
[ bakara @ 25.07.2014. 12:22 ] @
^^gde ti tu vidis kolika su njemu primanja?
[ Marko83 @ 25.07.2014. 12:30 ] @
Nešto više od 36k din, skoro 37k
[ Java Beograd @ 25.07.2014. 13:04 ] @
To je samo zvanični deo. Ostatak do 2 soma evra prima na ruke.
[ ironman @ 25.07.2014. 14:55 ] @
Citat:
axone:
Hvala što si podelio sa nama kolika su ti primanja.

Nema čega da se stidi, još malo pa srpski "prosek", koji je misaona imenica za 80% građana.
[ shadow-bg @ 25.07.2014. 22:10 ] @
Meni je "nestalo" 1000din sa racuna firme u Intesi. Sledeceg dana se samo od sebe "ispeglalo".
[ zorg @ 30.07.2014. 17:31 ] @
Isto iskustvo je imala moja majka u komercijalnoj banci pre par meseci... Slučajno primetila manjak od oko 1000din, ne sećam se tačno, otišla u banku i ide slična priča o rezervaciji, iako nije imala nikakvih transakcija karticama u tom periodu... I onda joj uplate taj iznos... Da se nije žalila ne verujem da bi bilo išta od povraćaja te sume...
Što, krali su devedesetih, kradu sad opet po sefovima lovu, ni ovo me ne iznenadjuje...