[ whitie2004 @ 25.07.2014. 16:46 ] @
Ako je verovati njihovom sajtu treba da je 6 Mb/s ->> (6.144/1.024).

Medjutim na mom modemu je uneto: Upstream Channel. Bit Rate : 512000 bits/sec !!

Jel to opet sibicare ili je to samo greska kod mog Configuration File-a ?
[ dusans @ 25.07.2014. 16:59 ] @
Pa jel si probao barem da izmeriš na www.speedtest.net
ili si samo video podatak modema od 512k pa ceniš da tako i radi?
[ calexx @ 25.07.2014. 17:51 ] @
Verovatno će isto da pokaže, taj podatak je uglavnom tačan. Najbolje da zoveš korisnički servis, možda im je promaklo da ti promene brzinu kada si potpisivao novi ugovor za S+ pa je ostala neka stara brzina.
[ whitie2004 @ 25.07.2014. 21:22 ] @
Izmereno je uvek sporije

[ calexx @ 25.07.2014. 23:04 ] @
Nisu ti ponudili novi modem kada si potpisivao novi S+ ugovor?
[ whitie2004 @ 31.07.2014. 12:16 ] @
Citat:
Nisu ti ponudili novi modem kada si potpisivao novi S+ ugovor?


Ne, nisu ponudili ni hladnu vodu. Shvatio sam ovo kao stos, ali ocito da tacno znas sta pitas mada nisam pominjao svoj hardver. U pitanju je stari modem!!

Nakon vise dana cekanja uz poruku: javice se kolege u toku dana ( ma znaju i kolege u cemu je problem ... ), uz pozive korisnickom jednom dnevno dosli su momci i odradili sto su oni mogli. Promenjeni kablovi i racve po zgradi i stanu, malo dignut nivo na pojacivacu ... pokusano sa nekim testnim modemom iz SBB-a sa nesto boljim konfiguracionim fajlom. Sve skupa - nista. tri dana posla u prazno. Ostalo kao i pre.

Niko naglas nije rekao da je to tako i ne moze bolje, ali na to se sve svelo. Ako se pretplatite na neku bolju brzinu, mi bi (morali) da vam zamenimo modem ....Na pitanje: pa zar se svi korisnici sa starim modemom zapravo lazu da dobijaju duplo vece brzine - nisam dobio nikakav odgovor.

Momci maksimalno korektni, ali poslovna politika je nesto drugo! Onaj veliki ping je posebna prica ...
[ calexx @ 31.07.2014. 13:59 ] @
Ma OK, za te sitne ;) brzine nema potrebe za novim modemom. Ono što sam hteo da pitam je da li si potpisao novi ugovor za S+ paket ili i dalje koristiš stari S paket? To što u konfiguracionom fajlu piše 512 znači da je tako podešeno, ne verujem da neka podešavanja i pojačavanja u lokalu to mogu da oprave. Ako je tako, onda bi trebalo da tražiš umanjenje računa jer ne isporučuju ono za šta je potpisan ugovor.

E da, pitao sam zato što novi modemi nemaju info o brzini ... ili bar ja ne uspevam da nađem. Čim imaš tu informaciju, imaš stari modem.