[ Najgori- @ 26.07.2014. 23:23 ] @
Pozdrav!

hteo bih da podelim svoje iskustvo sa vama,s obzirom da je leto i hladnjaci za procesore su veoma aktivna tema.
Uzeo sam H110 da hladi i7-4770K,i nisam odusevljen.
Kvalitet izrade je solidan za sam hladnjak ,dok ventilatore (2x14cm) bolje da bacite. Ne pamtim kad sam video losiju izradu za ventilatore.
Mislim,rade oni svoj posao ali bi ih prvom prolikom zamenio za noctua 14-ice.

Sam hladnjak sam postavio na gornjiu plocu u kucistu,dok sam ventilatore podesio da izvlace vazduh iz kucista. Znam da tu gubim par stepeni ali ne bi trebalo da bude vecih problema jer je u pitanju full tower kuciste (corsair 750D) sa 2x14cm ventilatorima koji od napred uvlace vazduh.
Znaci u VEOMA provetrenom kucistu na nekih 26°C u prostoriji na stres testu sa OCCT posle neka 2 minuta temperatura je presla 73°C ,sto je strasno lose s obzirom da je procesor bio na fabrickih 3.5 ghz. Najgore je sto na ovoj temperaturi pri normalnom (internet itd...) koriscenju temperature idu od 38-50°C ,sto je smesno.U igrama (probao sam BF4 koji je prilicno zahtevan) temberatura je dosla do 69°C. Sve ove temperature su vidjene sa "RealTemp 3.70". Sam procesor nije nov tako da znam da mu je na mnogo slabijem CM 212+ hladnjaku bila ista takva temperatura (naravno,ne i na stres testu-to nisam smeo ni da pokrenem). Jako se nadam da je u pitanju samo fabricka termalna pasta jer je ovo razocaravajuce.

Jako bi mi bilo drago da cujem i vas kiji imate slicnu konfiguraciju,sa ovim hladnjakom. Takodje bih voleo i iskusnije korisnike da daju svoje misljenje ili preporuke.
Eto toliko za sada ,a kad nadjem neku dobru pastu i odradim par testova javicu nove rezultate.
[ Najgori- @ 03.08.2014. 21:16 ] @
Dodatak: sa drugim ventolatorima ,kao i boljom termalnom pastom dobio sam 10°C nize temperature.
Takodje bih dodao da bilo koji drugi procesor sa ovim hladnjakom u kombinaciji ne bi prelazio 45°C,
ali kao sto je poznato ova serija procesora je pravljena sa izuzetno losom termalnom pastom unutra procesora pa je ekstremno topla.