[ mircaa @ 01.08.2014. 08:42 ] @
Kako da dezintegrisem integrisani windows na laptopu?

Pokusao sam u pocetku da normalno instaliram win7. Ubacim disk win7, restartujem laptop i da krene instalacija kako sam milion puta instalirao win7. Medjutim zaprepastio sam se da prosto i jednostavno u tom laptopu se ne moze uci u bios, jednostavno je zakljucan. Ne pomaze pritiskivanje bilo kog tastera , kliktao sam bukvalno sve F tastere i DEL i nece.

Posle svega toga uzmem izvadim hard disk ubacim u desktop i formatiram. Vratim u laptop i racunam sad je bez operativnog sistema i valjda ce mi dati da instaliram operativni sistem. Medjutim nece. Izbacimi neke opcije koje sam sve jednu po jednu probao i nije htalo. Na kraju sam izabrao opciju da se resetuje kompjuter. I prosto sam se zaprepastio sta se desilo. Nakon klika na reset kompjutera pocelo je nesto da se instalira i trajalo je pa prilicno dugo oko sat vremena. Nakon toga se laptopo sam od sebe restartovao i zaprepastio sam se kad sam video da je instaliran windows 8 a da pri tome ja nisam ubacio nikakav disk u opticki uredjaj niti bilo kakvu flesku. Znaci u njemu negde ima neka fles memorija na kojoj je pohranjen win 8 i instalira ga uvek.

Da li je moguce da se promeni operativni sistem na laptopovima sa integrisanim operativnim sistemom?
[ Seyokiller @ 01.08.2014. 16:51 ] @
Od kojeg proizvođača je laptop ?
Koji model ?