[ retes @ 04.08.2014. 11:03 ] @
Pozdrav ljudi,
Potreban mi je savet ili strucno misljenje od ljudi koji su se susretali sa istim problemom.
Potrebno je da postavim i podesim VPN tunel izmedju servera koji se nalazi u Srbiji i nekog online host dedicated servera. U okviru tehnicke podrske dobio sam informacije da Hostgator dedicated serveri imaju ovu mogucnost. Tehnicka sluzba nije nesto bila posebno ubedljiva i pitam za savet ili za predlog za neki drugi tip online servera, ako je neko imao slican problem moze dati predlog kako je on resio?
Pozdrav retesacom.
[ jablan @ 04.08.2014. 11:25 ] @
Na šta misliš kad kažeš "online server". Ja mislim da na svakom VPS možeš da instaliraš OpenVPN server.

https://openvpn.net/index.php/...ource/documentation/howto.html
[ retes @ 04.08.2014. 12:26 ] @
Ne zelim da kupim server nego zelim da iznajmim preko nekog internet servisa(hostgator,cirtex,hosting ili bilo koji drugi).
Oni imaju sirok spektar paketa od VPS do dedicated i gledam da odaberem pravi gde openVPN moze lepo da radi. Sa tog izanmljenog servera treba da napravim VPN tunel ka serveru koji je fizicki u Srbiji.
[ nkrgovic @ 04.08.2014. 12:41 ] @
Sta god da izaberes, ocekuj cesto pucanje i, u najboljem slucaju, rekonektovanje.
[ agvozden @ 05.08.2014. 13:22 ] @
imam open VPN na više servera i nigde ne dolazi do pucanja. čak i kućni funkcioniše bez prekida.

koliko sam shvatio, ti hoćeš da ti server u inostranstvu bude vpn klijent, a server u Srbiji vpn server?
koja je priroda ovoga, da li su ti potrebni svi servisi ili samo neki. Ponekad može da pomogne proxy, ili čisto otvarane porta putem ssh...
[ Machiavelli... @ 09.07.2015. 22:46 ] @
Ja imam openVPN u Srbiji i USA i ne puca uopste - radi na raspberry pi ko zmaj. Koristim ga uglavnom da bi, kad sam u USA, modao da gledam srpsku televiziju.