[ mrkii @ 07.08.2014. 16:58 ] @
Ivane Dimkovicu, zasto si mi obrisao temu u vezi b92?
[ Ivan Dimkovic @ 07.08.2014. 17:12 ] @
Zao mi je sto sam morao obrisati temu. Tema je obrisana zato sto se bavi glasinama o MH17.

Na zalost, praksa na ES-u je pokazala da je u ovom momentu nemoguce imati diskusiju o MH17 bez politiziranja i koriscenja ove tragedije kao izgovora za politicko trolovanje od strane nekolicine korisnika.

Vec su 3 teme o MH17 bile obrisane do sada, uz obavestenje da ES nije mesto za takvu aktivnost.

Kako je u pitanju tragedija gde je poginulo 298 nevinih ljudi i istraga je u toku, iz postovanja prema zrtvama ove nesrece, ES nece hostovati takve teme gde neki korisnici, na zalost, koriste i tragediju ovakvog obima kao katalizator ili izgovor za politiziranje.

Kada istraga bude zavrsena i kada bude bilo moguce imati smislenu diskusiju o ovoj tragediji bez spustanja na totalni primitivizam, mozda bude bilo mogucnosti za drzanje normalne teme o MH17 koja bi bila smislena, civilizovana diskusija bez posezanja za politikom.

Jos jednom cu zamoliti clanove ES-a da se suzdrze od otvaranja ovakvih tema na ES-u.

Hvala unapred.
[ mrkii @ 07.08.2014. 17:46 ] @
Ok, razumem.

Ali, tema nije bila o tome ko je oborio avion. Ni najmanje.
Tema je bila neodgovorno i placenicko novinarstvo.

Smisao teme je bio da se samo o tome raspravlja. A ne o tomo ko je oborio avion.
Dakle, zasto se kriju izuzetno vazne informacije i kako to jedna renomirana kuca (navodno najobjektivnija) moze da radi.

A ako neko krene o raspravi ko je oborio avion (sto je offtopic), takve postove treba brisati i resen problem.
Ako cemo da brisemo svaku temu za koju postoji realnasansa da se offtopikuje onda treba ukinuti i forum. Eliminisanje off-a je zadatak administracije.
[ Lavlja_Jazbina @ 07.08.2014. 19:03 ] @
Pa ne moze da bude non stop na forumu ( posebno nocu) a za to vreme se nakupi gomila smeca koje je tesko filtrirati.

Nema se sta pricati ni o novinarima ni njima slicnim.Politika je kurva i to nepostena.Samo opsteno i sacekaj rasplet dogadjaja.

Posle ide tema.