[ luaay @ 08.08.2014. 12:41 ] @
Pozdrav svima pronalazacima!
Nadam se da sam potrefio grupu.Naime primecujem kao laik da generatori za struju samo funkcionisu na dizel gorivo.Ima li negde gde se moze nabaviti neki koji radi na elektricne baterije ,kao auto ili telefon koji se napuni strujom i onda prazni ?
[ Shadowed @ 08.08.2014. 13:00 ] @
Ne, ali mozes da napravis. Uzmes jedan generator na naftu/benzin, skines motor sa unutrasnjim sagorevanjem, montiras umesto njega elektromotor koji mozes napajati baterijama ili nekim drugim izvorom el. energije.
[ HeYoo @ 08.08.2014. 15:53 ] @
Tebi treba invertor.
[ Keez-a @ 09.08.2014. 21:25 ] @
Nemoj tako, trebaju mu samo žice
[ zica49 @ 10.08.2014. 12:46 ] @
Citat:
luaay:
Pozdrav svima pronalazacima!
Nadam se da sam potrefio grupu.


Tacno u cetar
[ mkaras @ 11.08.2014. 10:43 ] @
Citat:
luaay:
Pozdrav svima pronalazacima!
Nadam se da sam potrefio grupu.Naime primecujem kao laik da generatori za struju samo funkcionisu na dizel gorivo.Ima li negde gde se moze nabaviti neki koji radi na elektricne baterije ,kao auto ili telefon koji se napuni strujom i onda prazni ?

Da ti pojasnim princip osiguranog napajanja. Sastoji se od grupe koja proizvodi struju, ne obavezno čista sinusoida, grupa koja akumulira tu energiju (akumulatori) i obezbeđuje napajanje bez ikakavog prekuda i uređaje koji od jednosmerne struje prave naizmeničnu manje ili više istu kao i napon mreže. Znači moguće je to što želiš samo se postavlja pitanje opravdanosti dvostruke konverzije. Imaš i male agregate na benzin pa je nekada lakše njih prenositi nego prilično teške akumulatore. Čak je i pravljenje grupe agregat, baterija, invertor nekada isplativije nego seliti napunjene akumulatore.Na tebi je da odlučiš, ti znaš šta radiš i za koju svrhu ti to treba
[ luaay @ 13.08.2014. 15:27 ] @
ovo treba znati jer nas benzin nece obsluzivati zauvek
[ vladd @ 20.08.2014. 08:31 ] @
Hoce, i previse dugo.
Osim ako ne postane pristupacna i rasirena hladna fuzija i bezicni prenos energije, tog trenutka nece biti potrebe za privatnim izvorima elektricne energije.