[ toda81 @ 09.08.2014. 19:01 ] @
Pozdrav. Pre svega da vam kazem da sam vec par puta kupovao preko ebay-a i da je sve proslo kako treba. Imma internet karticu koju sam povezao sa ebay i 5 puta sam kupio neke sitnice i sve je proslo ok. Sinoc sam kupio jednu memorijsku karticu i sve je proslo ok, ali sam odmah posle toga hteo da kupim jednu usb flash memoriju od 128 gb i stalno mi izbacuje sledece:



Nije mi jasno u cemu je problem jer na internet kartici sigurno imam 4000 dinara, a to sto hocu da kupim kosta jedva 1000 dinara. Hvala unapred na pomoci!

[Ovu poruku je menjao toda81 dana 09.08.2014. u 20:21 GMT+1]
[ ademare @ 09.08.2014. 19:40 ] @
Obicno to pokazuje kada nemas dovoljno novca na kartici, odnosno na racunu vezanom za karticu . Jesi li siguran da imas toliko novca ? jel imas internet bankarsvo da proveris stanje na racunu ili zovi call centar banke ili neki treci nacin , zavisno koje ti opcije banka pruza.

Meni se jednom to desilo kada nisam imao dovoljno. Kada sam prebacio opet je prikazivao to , sve dok nisam izbrisao kukije i istoriju tog dana.

Drugi put mi se desilo kada mi je kartica istekla , znaci moze i to da bude.

Proveri da li mozda moze sa drugim browserom , meni sa FF pravi probleme internet bankarstvo pa za njega koristim chrome.

Nesto 4-to mi ne pada na pamet :)
[ toda81 @ 09.08.2014. 19:50 ] @
Hvala na odgovoru. Provereno sam imao 4000 din na toj internet kartici i istice mi tek u oktobru ove godine. Uspeo sam problem da resim tako sto sam deaktivirao paypal nalog i otvorio novi sa istim mailom i istim brojem telefona i uspeo sam da kupim to sto sam sinoc i danas pokusavao sa starim paypal nalogom. Nije mi jasno sta mi se to desilo sa paypal nalogom pa nije radio, ali je bitno da sam ovako uspeo da resim problem. Hvala jos jednom
[ bakara @ 09.08.2014. 21:57 ] @
Desava se da neka jednostavno ne mozes da izvrsis placanj putem PP, najjednostavnije resenje je da pokusas kasnije ili cak sacekas novi dan.

Citat:
toda81:
Sinoc sam kupio jednu memorijsku karticu i sve je proslo ok, ali sam odmah posle toga hteo da kupim jednu usb flash memoriju od 128 gb i stalno mi izbacuje sledece:

Samo da napomenem da je USB memorija od 128Gb za 1000din, prevara u najavi!
Tako da, dzaba si se trudio...
[ toda81 @ 09.08.2014. 22:40 ] @
Zasto mislis da je prevara? Verovatno zbog cene. I meni je tako izgledalo dok nisam narucio jednu pre par dana iz Velike Britanjije i evo je kod mog burazera i super radi
[ bakara @ 09.08.2014. 23:00 ] @
Pricali smo vec o fake memorijama, pa ne bih da ponavljam...
LM; napuni do kraja i posle prekopiraj nazad, i javi rezulat.

Ajde ostavi link do artikla, cisto sumnjam da se vec neko nije zalio.
[ toda81 @ 10.08.2014. 00:07 ] @
http://www.ebay.com/itm/Metal-...p;hash=item4183673406#payCntId

Ovo je link do te fleske koju sam narucio. Nisam znao da postoje fake fleske :( Trebao sma prvo da se informisem, ali kada covek ne razmislja ponese ga mala cena i ...

Ja sam se nadao da je ok jer ima puno pozitivnih ocena, cak i za 128 gb ima pozitivne i jednu negativnu
[ valjan @ 10.08.2014. 01:34 ] @
A ima tamo neka crvena slova u opisu na tom ebay linku zbog kojih bih se ja prilično zabrinuo pre kupovine, a govore baš o ovome o čemu je bilo reči u poslednjih nekoliko postova...
[ mr. ako @ 10.08.2014. 02:07 ] @
Haha, bedno...

Citat:
WHEN PURCHASING ONE OF THESE USB STICKS PLEASE ENSURE YOU HAVE READ AND UNDERSTOOD THE IMPORTANT INFORMATION AND DETAILS BELOW:

1.THESE ARE UPGRADED USB DRIVES AND AS SUCH ALL USB'S WILL HAVE DIFFERENT CAPACITY FROM 8GB TO 128GB, WITH A MINIMUM CAPACITY OF 8GB
2.ONCE THE CAPACITY OF THE CARD YOU HAVE HAS BEEN REACHED ERROR MAY BE EXPERIENCED, IN ALL CIRCUMSTANCES WE STRONGLY ADVISE THAT DATA IS ALSO STORED ON ANOTHER DEVICE FOR YOUR OWN SECURITY AS WITH ANY MEMORY STORAGE DEVICE
3.WE STRONGLY RECCOMEND FORMATTING THE CARD TO "FAT32" TO ENABLE THE MAXIMUM CAPACITY OF THE USB TO BE REALISED, THIS WILL RANGE FROM 8GB-128GB
4.With any Data and File Storage, we strongly recommend making a copy and/or back up files.
5.We can't be held responsible for any data loss

Kad vec to moze da se "desi", sto u naslovu aukcije ne napisu isto? :)


Metal-Swivel 8G-128G 8-128GB 2.0 USB Flash Memory Drive Stick Pe​n Thumb Gold HOT UK


Od 8 do 128GB, pa kako vam se zalomi... a oni od 128GB nece sigurno. :D :D

[ griva @ 10.08.2014. 10:06 ] @
Ja koristim za testiranje USB flash-a ili SDHC/microSD kartica je H2testw 1.4
[ ademare @ 10.08.2014. 13:18 ] @
Prodavac se u opisu ogradio. Nabavio memoriju od 8 GB , hackuje je za par sekundi da ona kad se ubaci u kompjuter prijavi 128 GB. U stvarnom radu ima samo 8 GB . Za te pare mozes kupiti 8-icu i to brendiranu kod nas sa garancijom . Za ove laznjake bi najbolje bilo izvrsiti kontra hackovanje , vracanje na pravu velicinu, jer su ovako hackovane, krajnje nepouzdane.
[ toda81 @ 10.08.2014. 15:18 ] @
Znaci ispao sma budala :( To je tako kada se covek ne informise o nekim stvarima. Skinuo sam ovaj program za proveru fleski. Da li mi mozete objasniti kako da odradim taj kontra hack i da vratim kapacitet fleske na tu normalnu vrednost?

Takodje samo da vam kazem da sam sinoc probao da punim burazerovu flesku i da sam prekinuo prenos podataka i sada kada je ubacim uopste ne moze da se ocita. Ne mogu cak ni da je formatiram. Probao sam preko nekih programa da je formatiram, ali nisam uspeo. Cak sam probao da pokrenem live linux, ali ako mi je fleska u kompu dok pokrecem live linux nece da se pokrene,a a kada izvadim flesku i ponovo je ubacim linux je ne vidi. Probao sam i da pokrenem instalaciju windows 7 sa sve fleskom u kompu, ali tada nece da se pokrene instalacija windows 7 pa sma vadio flesku, ali kada dodje do opcije za formatiranje ne vidi tu flesku. Svasta sma sinoc pokusao, ali bezuspesno
[ ademare @ 11.08.2014. 13:54 ] @
Ja nisam pokusavao, zato sto nikada nisam umao u rukama , neku takvu hackovanu karticu. Ali vidi na youtubu. Ima dosta vodica i kako se hackuje i kako pokusati da se spase kartica, cak sam video i jedan gde autor tvrdi da je osbosobio karticu, koju kompjuter nije "video".

Nisam imao vremena da detaljno svaki odgledam, a ti kad budes imao vremena, posebno tu sto stigne kosnije, pokusaj po nekom od tih tutorijala da vratis u neko predjasnje stanje, pre nego sto otkaze potpuno poslusnost.
[ toda81 @ 12.08.2014. 01:22 ] @
Vazi, probacu da nadjem neki dobar tutorijal da probam da spasem ovu karticu sto je komp ne vidi, a cekam da mi stignu one sto sam narucio da vidim kakve su one i da probam da ih vratim na pravu velicinu
[ brankotod @ 13.08.2014. 01:22 ] @
toda81, otvori ovo

http://feedback.ebay.com/ws/eB...hich=negative&interval=365
[ toda81 @ 13.08.2014. 01:36 ] @
Definitivno sam naseo na prevaru i ispao budala :(
[ brankotod @ 13.08.2014. 10:30 ] @
Dobro je. Školu si platio prilično jeftino. Sada ćeš sigurno mnogo bolje paziti.
Neka te teši da nisi jedini.
[ bakara @ 13.08.2014. 10:51 ] @
Citat:
toda81:
Vazi, probacu da nadjem neki dobar tutorijal da probam da spasem ovu karticu sto je komp ne vidi, a cekam da mi stignu one sto sam narucio da vidim kakve su one i da probam da ih vratim na pravu velicinu

Mislim da od toga nema nista, jer su to jednostavno defektni memorijski moduli.
Da nije tako oni bi ih svakako prodali po realnom kapacitetu i ne bi se zezali da varaju nekog.

Ovako oni moraju nekome to uvaliti, sve je bolje nego da ih bace
[ toda81 @ 13.08.2014. 10:56 ] @
Bas je bez veze ovo, ali kao sto kazete, nisam se mnogo isprsio za njih. Recite mi kakve su micro sd memorijske kartice class 10 na ebay. Ja sam suprugi kupio 32 gb class 10 i suoer radi vec par meseci. Sada sam narucio jos dve, jednu od 3w i jednu od 64gb class 10
[ bakara @ 13.08.2014. 11:07 ] @
Moj savet je da te stvari kupujes ovde, cena je slicna a imas i garanciju.
[ brankotod @ 13.08.2014. 11:31 ] @
Pazite da ne dobijete ovo
[img][/img]

ili ovo
[img][/img]
[ toda81 @ 13.08.2014. 11:46 ] @
U pravu si da ipak znaci garancija za svaki proizvod. Ja sam 32 gb class 10 na ebay kupio za 900 din sto je vise nego duplo jeftinije nego kod nas, ali verujem da to verovatno nije neki extra kvalitet. Video sam samsung micro sd 32 gb class se prodaju za oko 10 dolara. Sta misoite kakve su one?
[ toda81 @ 13.08.2014. 11:48 ] @
Brankotod, sta je to?
[ brankotod @ 13.08.2014. 12:14 ] @
SSD spoljni diskovi

Pogledaj na guglu: fake ssd drives
[ toda81 @ 13.08.2014. 13:43 ] @
To je strasno! Ne mogu da verujem da ima toliko prevaranata. Takve treba da banuju na ebay-u
[ bakara @ 13.08.2014. 15:04 ] @
Pa banuju oni njih, ali gde ima puno riba ima puno i pecarosa.
[ brankotod @ 13.08.2014. 16:39 ] @
Narod kaže: dok je ovaca biće i vune !
[ toda81 @ 27.08.2014. 16:31 ] @
Upravo sam dobio dve usb fleske od po navodno 128 gb i jednu sam prikljucio na komp i pokrenuo sam h2testw da vidim sta ce da kaze. Samo pise da mu treba bas puno vremena da je testira




Kada zavrsi test okacicu vam da vidite sta pise. Verujem da je fake kao sto ste i sami rekli, ali me sada interesuje kako da je vratim na njemu pravu vrednost ako je to uopste moguce i kako da znam koja joj je prava velicina
[ toda81 @ 28.08.2014. 08:52 ] @
Evo rezultata iako mislim da jos nije gotov test. Ovo bas predugo treje



[ bakara @ 28.08.2014. 09:39 ] @
Pa traje tako dugo zato sto je defektan mem. modul.
A objasnio sam ti i zasto ne mozes da ga popravis, samo si preskocio;


Citat:
bakara:
Citat:
toda81:
Vazi, probacu da nadjem neki dobar tutorijal da probam da spasem ovu karticu sto je komp ne vidi, a cekam da mi stignu one sto sam narucio da vidim kakve su one i da probam da ih vratim na pravu velicinu

Mislim da od toga nema nista, jer su to jednostavno defektni memorijski moduli.
Da nije tako oni bi ih svakako prodali po realnom kapacitetu i ne bi se zezali da varaju nekog.

Ovako oni moraju nekome to uvaliti, sve je bolje nego da ih bace ;)

[ toda81 @ 28.08.2014. 10:36 ] @
Onda bolje da uopste ne pokusavam da ih vratim na pravu vrednost. Mozda cu da probam da ih napravim bootabilne, tj da mi sluze za obacivanje windows 7 i windows xp ako moze
[ bakara @ 28.08.2014. 13:13 ] @
Tu je u stvari u fw samog usb flesa ishakovano da kada se napuni memorija da pocne da prepisuje preko najstarijeg zapisa, uz to je i modul defektan pa mu je ograniceno upisivanje na odredjene neispravne adrese.
Ako to uspes nekako da "popravis" i upises ispravan originalan FW (koji pravo treba da iskopas) ces ustvari dobiti neispravan modul kakav je izvorno i bio.

Taj modul je u stvari za recycle bin, znaci nepopravljiv, fabricki neispravni skart!
Domisljati kinez se u stvari setio pa stvar za bacanje prodaje on-line gde ce dosta toga prodati a oni kojima mora refundirati je cesto manje od 100% pa je uvek na dobitku.
Matematika prosta, sve vece od 0 je cista zarada!

PS: stavio sam primereniji naslov teme.
[ ademare @ 28.08.2014. 15:36 ] @
Ovaj se Kinez sa Ebay-a osigurao tako da je vec u opisu napisao da su memorije " upgrejdovane" , da ne garantuje za kapacitet , da se odmah vrsi bekap !!! drugim recima nepouzdane i neupotrebljive.

Tako da tu nema nikakve zalbe, jer je memorija bas onakva kako ju je i opisao.

Na Aliju , Kinezi retko tako nesto napisu, pa je tamo i moguce , traziti pare nazad , dok se i oni ne sete da se unapred ograde.

A naravno Najbolje je uopste ne kupovati tako nesto.
[ toda81 @ 28.08.2014. 17:50 ] @
Ja sam gledao samo onaj gornji deo poruke kada sam kupovao :(

Nema veze, opekao sam se i vise necu.

Hocete da kazete da ima i fake micro sd kartica?

Suprugi sma kupio pre 3 meseca micro sd 32 gb class 10 u original pakovanju, ali nije ni jedna marka. Pakovanje je bilo kao iz ovog oglasa

http://www.ebay.com/itm/New-32..._Cards&hash=item233e436f4c

Odlicno radi. Sta mislite o toj kartici?
[ ademare @ 28.08.2014. 18:32 ] @
Kinezi sve fejkuju .

USB flash memorije
SD kartice svih velicina
Baterije za mobilne , punjive baterije i NIMH i LI jonske, lazu za kapacitet
Telefone !! Hackuju da ima 8 jezgara , a telefon ima max 2 !!!

Smejao sam se za telefon, Kinez ga prodaje kao Octa, 8 jezgara. To sto hakuju za 2 minuta da "prevari" Antutu i slicne programe zna se odavno, ali sada dobijes telefon sa Hackovanim Antutu-om !!! Ranije program prikaze lazne podatke, ali test brzine otkrije da nema toliku snagu telefon.

Sada dobijes Instaliran i Hackovan Antutu !!! Pa za telefon od 2 jezgra ispise test brzine kao da je 8 . Al bilo mi smesno sto nisu Hackovali za sve jezike kako treba, pa na Engleskom ispisiju to sto su hteli 8 jezgara, a na Ruskom zeznuli pa ispisuje 4

I onda Kinez izmislja neku pricu, citajte Engleski , na ruskom Antutu gresi

I 99 % posto kupaca odusevljeni, ne znaju ni sta kupuju ni sta dobijaju.
[ toda81 @ 28.08.2014. 20:33 ] @
Oni onda nisu normalni i od njih ne treba nista kupovati. Reci mi samo da li je ok ona kartica sto sam je ja kupio i sto sam link ostavio u prethodnom postu. Ta kartica je upakovana, tj u fabrickom pakovanju je kao na slici, nije samo ubacena u neku kesicu ili slicno
[ bakara @ 28.08.2014. 20:53 ] @
Citat:
toda81:
Hocete da kazete da ima i fake micro sd kartica?

Suprugi sma kupio pre 3 meseca micro sd 32 gb class 10 u original pakovanju, ali nije ni jedna marka. Pakovanje je bilo kao iz ovog oglasa

http://www.ebay.com/itm/New-32..._Cards&hash=item233e436f4c

Odlicno radi. Sta mislite o toj kartici?

Moguce da je fake jer je duplo jeftinija, u ostalom testiraj i nju pa nam javi.
[ ademare @ 28.08.2014. 21:56 ] @
Pa da samo testiranje moze da ti da tacan odgovor.

Za telefone ljudi koji se time vise bave preporucuju za Kineske telefone koji u najvecem broju slucajeva imaju razne verzije MTK cipseta, program Mediatek tools , koji sluzi i za flesovanje i jos kojekakve servisne opcije, ali se razlikuje od Antutu-a i drugih obicnih jer pristupa direkno hardveru, a ne samo da iscita lazni inf. fajl kao ostali programi.

Ali za amatere je preporuka samo da istraze svoj telefon, jer lako sa ovim programom mogu da ga zeznu, brikuju.

Za baterije svih vrsta potrebno je imati kvalitetne punjace, koji mere koliko j estruje baterija primila. Ja kada uguram u Kinesku bateriju , polovinu od onoga sto je reklamirana, smatram da imam srece :D

[Ovu poruku je menjao ademare dana 28.08.2014. u 23:06 GMT+1]
[ toda81 @ 30.08.2014. 14:35 ] @
Testirao sam karticu i ok je. Bas mi je drago da se konacno nisam zeznuo :)
[ ademare @ 30.08.2014. 21:02 ] @
Imao si sa tom srecu , al je vise ne iskusavaj sa robom tog tipa :D

Ko zna kakav sistem imaju Kinezi . Prodaju Fake, al po neku posalju i dobru , pa kome kakva zapadne , a sa tom cenom treba bas imati srece pa upasti u grupu gde su ispravne.
[ bakara @ 30.08.2014. 21:49 ] @
haha to ce ispasti da je on prevario kineza sto je pravi SF