[ pakito @ 12.08.2014. 21:14 ] @
Dok napolju žeže žeženo sunce, treba da u 173 sela unesem podatke iz desetak popisa.
Tabala sela ima tridesetak kolona, a kolone sa popisima nisu uzastopne, nego razbacane.
Unosenje popis preko aplikacije i browsera bilo bi jako sporo, sporije nego preko Lapova, pa pomišljam da u phpMyAdmin-u napravim neki “view” koji bi mi od svih tabela izvukao samo id broj, ime sela i kolone sa popisima, i poredjao tabele u zgodnom poretku, jednu iza druge. Pa onda: ja pijem ladno pivce, pa klik na polje tabele, pa unesem podatak, pa srk pivo, pa drugi podatak, itd: klik-srk, klik-srk! Blagovremeni "bekap" se podrazumeva.

Pitanje je kako preko cPanela, u phpMyAdmin napraviti “Browse” od proizvoljno izabranih kolona, i poredjati ih u takodje proizvoljnom redosledu? Pa da odemo svi na na browseno pivce.
[ bogdan.kecman @ 12.08.2014. 21:17 ] @
od phpmyadmina, tesko, bolje da napravis mali php app za unos to ti je
cuku posla plafon zavisno od toga sta znaci "razbacane"
[ pakito @ 12.08.2014. 22:12 ] @
Lako je reći "napraviš mali php", kad ja ne znam najbolje ni veliki php da napravim! ;)
Mogli biste mi "nabaciti" ideju?

A "razbacano" je ovo, kolone u tabeli, recimo idu:
id, imesela, brojneki, godinanneka, itd, itd, itd, popis1850ovo, popis1850ono, popis1850ovi ... još jedno deset takvih, do popis2011svega ...

Iako imam veeeeliki monitor, ne mogu da u phpMyAdmin postavim mySQL bazu u "browse" modu da obuhvatim sve kolone po širini, pa bi mi najlaške bilo da (nekako) promenim njihov redosled, da mi ove kolone s popisima dodju odmah na početak, recimo:

id, imesela, popis1850ovo, popis1850ono, popis1850ovi ... itd.