[ easyyu @ 13.08.2014. 19:47 ] @
Ja se prvi put susrecem sa ovom pojavom, ali sam kontaktirao ljude koji rade mrzei misljenja su razlicita, ali uglavnom da je telekom nesto misconfigured!

Radi se o sledecem. Od pre 72 h odjednom sam primetio da net vise ne ide tako kako treba i pojavu sumnjivog saobracaja preko mrtg-a.
Konfiguracija: Odradjen je DMZ na jednu IP adresu (npr) 192.168.1.2 i prikljucen 1 racunar. Znaci najjednostavnija konfiguracija.
Ako pingujem svoj ip preko (npr) sajta ping.eu tada dobijam brdo dupliranih ping odziva.

Moje misljenje je da je doslo do problema sa dodelom iz DHCP pool-a na telekomovom serveru, i da dobijamo min dvoje nas istu IP adresu.
Brzina downloada u paketu 5/1 mi je umanjena (down 3,8 a up 0,48) dok su podatci za prikljucenje na DSLAM jako dobri kao i linija ka centrali (~900m)
Prijavio sam gresku na call center, trazio novi modem. Danas sam ga i dobio, ali je problem ostao.
Sada sam opet prijavio posto koristim video nadzor i nisam u mogucnosti sa ovako dupliranim ping-ovima, pa ce kao da srede.
Da li se neko sretao sa ovakvim problemom pre?
Da napomenem probao sam rst routera drugi pc drugi OS..


[ tapuskof1 @ 05.03.2016. 10:34 ] @
Telekom izgleda duplira adrese u nedostatku istih, pogotovo zbog uvodjenja vDSL-a...juce sam slucajno dosao do te informacije od ljudi koji se ozbiljno bave video nadzorom, i imaju problema...posle dve tri nedelje normalnog funkcionisanja, klijenti nemaju daljinski pristup...oni odu na lice mesta, portovi otvoreni u LAN-u sve funkcionise, ali spoljna IP adresa je problem!
http://www.nirsoft.net/countryip/rs_total.html Kada se sabere broj adresa...dolazimo do zakljucka.
[ easyyu @ 08.03.2016. 12:53 ] @
Jok, to je bilo do misconfigured samog korisnika..