[ tox!e @ 19.08.2014. 13:22 ] @
Pozdrav svima.

Potrebno mi je jedno resenje, koje ce mi omoguciti kacenje vise monitora na jedan racunar. Odmah da napomenem netreba mi kloniranje vec expand, iliti da svaki monitor ima svoju ili svoj deo slike.
Za sada je potrebno da tera jedno 4-6 monitora.
Sta bi mi vi preporucili od opeme?

Gledao da na netu postoje za to predvidjene kartice sto mi je ok, druga solucija da nabavim neku besnu nVidia ili ATI koja bi mogla da se izbori sa tim, ili treca varijanta kupovina usb2vga adaptera (prednost ovoga je da moze da ide i na laptop).
Za koju ste vi varijantu ?
Na sta treba obratiti paznju ?

Naravno pozeljno bi bilo ako bi postojala i mogucnost za vga za sve monitore, ali ako to ne moze onda je tu DVI i da napomenem to je potrebno za rad ne za igranje.
U svakom slucaju hvala unapred na odgovorima i svaki savet dobro dodje.
[ Sceka @ 22.08.2014. 21:44 ] @
Nisi naveo ni koji kompjuter imas (konfiguracija) ni koje monitore imas ni sta bi se radilo (bar program koji bi se koristio) pa kako mislis da dobijes bilo kakav odgovor?


Pozdrav!
[ Ivan Dimkovic @ 22.08.2014. 22:27 ] @
Zavisi za sta ti to tacno treba.

- Ako se radi o gamingu, zaboravi na bilo sta osim jakih AMD ili NVIDIA kartica (NVIDIA je tek od skora tj. od Kepler generacije postala multi-monitor friendly, AMD je to vec neko duze vreme). Za taj broj monitora ce ti svakako trebati vise od jedne kartice, a ako se radi o gamingu to bi morale biti vrlo high-end kartice.

- Ako se radi o profesionalnom radu koji ukljucuje: animacije/video, 3D modelovanje i sl... opet ce ti trebati high-end kartice zato sto ta USB resenja imaju preveliku latenciju i male performanse

- Ako se radi samo o nekom "laganom" radu (office i sl..) onda mozes da razmislis o tim USB resenjima, ali bih ih se ja klonio osim ako bas nemas drugog izbora ili ti je korisno da kacis to sve na laptop.
[ Sceka @ 23.08.2014. 00:13 ] @
Citat:
tox!e: ...
...I i da napomenem to je potrebno za rad ne za igranje.
...

Pa rekao je da ne treba za igranje nego za rad - sto je veoma sirok pojam. ... A nije naveo koju ni koju osnovu ima (hardver, konfiguracija kompjutera i koji su monitori u opticaju) - od cega zavisi konkretizacija odgovora kad se zna za sta sluzi.


Pozdrav!
[ tox!e @ 27.08.2014. 21:11 ] @
Izvinite sto kasnim sa odgovorom.
Evo ukratko za sta ce se koristiti.
Razvijamo sopstveni proizvod, gde je potrebno prikazati raznorazne, signale, da kazemo widgete unutar aplikacije itd. E sada naravno aplikacija koristi i signal processing, tako da je jaka masina neophodna. Sto se monitora tice, trenutno se koristi 2 monitora od 22" . Naravno posto treba da bude sto bolji response, po dosadasnjim odgovorima najverovatnije USB varijanta otpada. Tako da ostaju kartice.
Sto se konfiguracije racunara tice trenutno je neki dual core intel u pitanju (znam slabo je). Samim tim, ako mozete da date i neki minimum requirement za racunar, kao i grafiku koju uzeti bio bih veoma zahvalan. Ako karticu treba naruciti iz inostranstva, ni to ne predstavlja problem. Koliko se secam video sam neke Matrox kartice koje su predvidjene za tako nesto.
[ Sceka @ 29.08.2014. 11:19 ] @
U sustini kao neka "komercijalna" varijanta kompjutera moze sasvim dobro da bude ako se bazira na i7 procesoru pa sve u odnosu/na bazi toga, ploca, memorija... a napajanje na bazi grafickih kartica.

Dve GeForce GTX TITAN BLACK 6GB GDDR5 sa i7-4770 procesorom (i maximalno memorije...) rade sa 6 monitora bez problema. Proguglaj malo pa ako ti to nije dovoljno moze da se konfigurise i nesto drugo "jace, bolje...". Ali i skuplje, drasticno.


Pozdrav!