[ zunomiljan1 @ 22.08.2014. 07:25 ] @
Pozdrav,
imam telekom ADSL vec par godina i uglavnom sam bio zadovoljan
Sada mi se pojavio problem. Pre dve nedelje je pocela da puca veza izmedju modema i centrale.
Nazovem tehnicku sluzbu, prijavim kvar, oni dodju posle dva dana zamene modem i kazu da ako i dalje puca problem je u mojoj instalaciji.
Inace imam nekih 15m telefonskog kabla od kutije na zidu kuce do modema.
posto se problem i dalje javljao, modem sam premestio bukvalno na zid gde je prikljucna kutija na zidu(znaci da sada imam 0,5m od kutije do modema), medjutim i dalje imam problema sa ADSLom, tj isti puca.
U prilogu je slika sa podacima sa modema.
Da li je greska kod mene ili u telekomu?[att_img]
[ Dragan Krstevski @ 22.08.2014. 13:56 ] @
druze,koliko ti je stara mreza ,tj.kad se radila vasa mreza u kraju...pozz
[ zunomiljan1 @ 25.08.2014. 10:35 ] @
Nemam pojma, ja sam se doselio pre 3 godine, a kad je radjena ko ce znati. nasli smo deo problema, bio je u kablu izmedju splitera i rutera. iako je bio nov i nekoriscen, nekako je dosla vlaga na njega te su pinovi bili zeleni od oksidacije. zamenili smo ih te sada nema šuma. mada i dalje često puca veza
[ KadPorastemBiću @ 26.12.2014. 21:04 ] @
I ja već nekoliko dana imam problem sa ADSL-om. Posle nekoliko godina normalnog rada bez skoro ikakvog probleme sve češće imam intervale jako sporog rada, kada se neki sajtovi otvaraju malo sporije, neki mnogo sporije ili nepotpuno, a neki se ne otvaraju uopšte (npr: skrill, wikipedia...). Na većini sajtova učita se samo manji deo jpeg fajlova.
Što se tiče recimo elitesecurity foruma, učita mi se goli HTML bez stilova i samo nekoliko banera ali sve funkcije foruma rade..
Virus nije jer imam laptop koji je povezan bežično na HG520c i desktop povezan na isti ruter preko LAN-a, na oba kompa se problem isto manifestuje.
[ digisat @ 14.02.2015. 01:57 ] @
Tvoj problem je u indtalaciji kabla od centrale do tvoje kuce. Pogledavsi tvoj snimak modema prvo sta sam uocio imas DownsSNR ( sum ili smetnje ) oko 6 db a skala za smetnje izgleda ovako

od 6 db do 0 db = apsolutana katastrofa
od 7 db do 11 db = katastrofa
od 11 db do 20 db = manja katastrofa
od 20 db do 28 db normalno
od 28 db I na vise odlicno

Parametrar za Upstream kod tebe je 11 ni to ne valja ali bolje nego da je 6 ili manje

Downsream Line Attenuation je 14 db

sto ce reci sledeci kalkulator :


DSL Maximum Speed Calculator
Downstream Attenuation dB 14
Cable loss dB/km (default=13.81)
Approximate Distance meters 1014
ADSL Max Speed kbps 8000
ADSL2+ Max Speed kbps 22788
VDSL2 Max Speed kbps 37165

Po ovom kalkulatoru trebalo bi da imas znatno vecu brzinu na VDSL2 nego na ADSL2 ja sam imao slican problem I resio sam tako sto sam uradio nekolko stvari u mom slucaju.

Podneo zahtev za povecanje servisa sa 10 mb na 20 mb

podneo zahtev za ispitivanje linije I dodelu VDSL internet servisa sto sam I dobio

Vratio staru opremu I dobio novu.

U medju vremenu su bili I majstori koji su u mom naselju ispitivali koja od slobodnih parica moze biti zamenjena sto je I ucinjeno

I kao rezultat svega ucinjenog sam dobio sledeci internet



stim da napomenem da je kod mene umesto nekadasnjih 6.3 db za downsream sada 17.3 db

Ja imam njihov ugovor na 2 godine I ranije me je internet za 10 mb kostao oko 1550 dinara a sad za 20 mb me kosta 1900 din sto nije nista za duplo vecu brzinu.


Taj SNR su da kazem buka od drugih korisnika ADSL ili propali kablovi i spojevi od centrale do tvoje kuce.



Ja sam na ovaj nacin resio problem I sada mi internet radi bas dobro ne puca veza sama od sebe I nema Tolko problema kao ranije sto je bilo.
[ digisat @ 14.02.2015. 02:05 ] @
Evo zasto je bolji VDSL2 nego ADSL2




ne preklapaju se frekfencije , ima vise kanala to jest znatno veci je frekfentni raspon itd itd.
[ digisat @ 14.02.2015. 02:10 ] @
http://en.wikipedia.org/wiki/Very-high-bit-rate_digital_subscriber_line_2